| maria200890 a întrebat:

Nu vreau sa incep clasa a noua ca parca sunt blestemata. Am intrat la un liceu la care a intrat si o fosta colega cu arfe din generala care imi dadea mult bullying mereu si ii facea si pe restul sa ma urasca sau sa se ia de mine. Eu nu le faceam nimic si ăia imi dadeau bullying că le zicea aia barfe neadevarate despre mine. Culmea ca suntem la acelasi profil si probabil o sa picam in aceeasi clasa ca sunt 3 clase si am bifat aceeasi limba a doua ca aia am facut la scoala (franceza). Nu-mi ziceti ca trebuia sa invat ca profilul asta e de media 9.50 si intr-un anume fel, datorita subiectelor usoare, a reusit si inteligenta sa scoata un 9.50. Imi vine sa mor cand ma gandesc ca o sa le zica aia cum eram eu in generala, poreclele mele etc. O sa le arate poze nasoale cu mine din clasa si o sa-i faca si pe ăștia sa ma urasca. Dati-mi si mie sfaturi, ce sa fac? Vreau si eu sa ma integrez in clasa aia

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns:

Ce sa faci, daca pici cu ea in clasa te muti de acolo, intereseaza-te cat de repede te poti muta, ca sa nu iti spuna pe urma ca nu ai intrebat la timp. Poate merge chiar sa ii rogi sa nu te puna cu ea in clasa din start. Daca nu, iti iei zborul anul viitor la alt liceu.

| pufulescu0o a răspuns:

Vezi mai intai daca chiar esti cu ea in clasa.
De mutat la alt liceu te poti muta si anul viitor.