| pitiqtsa a întrebat:

Buna dimineata la toata lumea dupa aici...am si eu o intrebare dar nu raspundeti doar de dragul de a raspunde si nu va bateti joc va rog sunt intr o sitoatie foarte grea, sunt cu un baiat de 8 luni de zile.la inceput pana sa ma culc cu el era foarte dulce si foarte dragut si intelegator, dar dupa ce m am culcat cu el a inceput sa se schimbe. el nu ezita nici o ocazie sa ma injure si sa ma jigneasca, el zice ca l enervez foarte tare si de aceea de multe ori ridica si mana la mine. eu pentru faptul ca am culcat cu el tin enorm la el, si am inghitit orice pana acum(NU MA INSELAT NICI ODATA) si de cate ori ne certam si ii spun sa nu ma mai caute sa nu a mai sune.in fata el imi zice ca nici nu mai vrea sa auda de mine dar nici nu ajung bine acasa si mi da mesaj ca ii pare rau si ca el e foarte gelos imi repeta intr-una ca e foarte gelos. dar eu nu i am dat nici odata nici un motiv de gelozie.sunt foarte confuza nu stiu ce sa mai cred. ahh si alta faza mi a dat un telefon iar sora mea mai mica a calcatdin greseala pe incarcator si cand i am zis s-a suparat foarte rau si mi a luat telefonul.va rog spuneti mi voi, voi ce credeti dar va rog nu va bateti joc. (imi cer scuze. poate ca nu am scris corect dar nu ma pot concentra foarte mult sunt foarte suparata. SCUZATI CATEGORIA)

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Esti fericita?
Daca da, stai cu el.
Daca nu, atunci fi fericita, de ce sa stai cu un om care nici nu te poti intelege, si te injura ( nu esti animal sa te injure, inseamna ca nu are nici un respect pentru tine)
Nu te merita, cei care tin la tine nu radica palma, nu te fac nefericita.
Nu esti casatorita cu el, nu ai un copil. traieste-ti viata pana nu e prea tarziu.
Si ce daca e primul, primul nu are dreptul sa nu te respecte, primul nu are dreptul sa te faca nefericita, primul nu are drept asupra vietii tale.
O sa gasesti unul care o sa vrea totul de la tine, nu numai virginitatea si o sa te faca fericita, nu-ti pierde timpul cu un imatur neserios.
E decizia ta, dar daca ai postat pe TPU. inseamna ca stii ca nu e bine ce face el, si stii ce decizie trebuie luata.

2 răspunsuri:
| contesa_9175 a răspuns:

Dupa parerea mea relatia voastra nu are niciun viitor.Nu are sens sa iti pierzi timpul langa o persoana care nici macar nu te respecta, gandeste-te ce o sa se intample peste un an, doi cand poate vei lua si bataie de la el.
De exemplu eu sunt cu un baiat de 7 ani care nici macar o data in acesti ani nu m-a jignit sau injurat,si nici nu am sa-i permit,pentru ca in opinia mea dupa un timp dragostea se duce si daca nu ramane respectul intre voi,nu mai ramane nimic.
Asa ca fi tare si lasa-l pentru ca tu vei suferii in continuare alaturi de el, iar daca va despartiti vei suferii putin timp dupa care vei trece peste.
Si inca ceva, nu permite nimanui sa te jigneasca sau sa te calce in picioare indiferent de motive.

| nikimportant a răspuns (pentru contesa_9175):

Eu nu mai spun nimic cei 2 care au comentat inaintea mea au dreptate