| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Stiu ca o sa sune ciudata intrebarea mea dar vreau sa va intreb daca credeti in asa-zisa citire in cartile de tarot? Va intreb pentru ca eu am tot primit mail-uri de la aceste femei si cat de bine o sa-mi mearga pe viitoar iar eu de curiozitate am sunat. Mi-a spus total altceva! Voi credeti? Astept pareri. Multumesc!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Tarotul ca si restul domeniilor esoterice sunt o categorie cu doua taisuri. O foarte mare parte din practicanti, 95+ %, sunt simpli vanzatori extrem de buni, care te fac sa crezi ca ti se va schimba viata dupa cum spun ei. INSA, exist o foarte mica categorie, care intr`adevar, au ceva mai mult decat simplu talent la marketing si chiar se adevereste. Intrebarea este, ai gasit pe cineva din cei 5 % sau este doar un alt fals? Greu de spus, insa cei reali nu iti trimit mesaje pe mail cu siguranta.Nu te ingrijora, nu se va intampla nimic din cele spuse.

| AndreeaMonica25 a răspuns (pentru WaterDrop):

Multumesc! M-am mai linistit? Stiu ca e înșelătorie, dar stiu ca sunt si persoane cu acest dar.