| NiiaaaaRr a întrebat:

Buna dimineata tuturor! Buna TPU!

Am o mica nelamurire...as vrea sa nu gandesc asa dar tot nu ma pot abtine sa va intreb.
Am o prietena foarte buna,mergem cam peste tot impreuna,la scoala stam in aceeasi banca, si stam cam doar noi doua.Insa nu stiu daca se preface sau nu.×_×. Intreb asta pentru ca noi mai barfim uneori,recunosc iar vorba aia cu "Daca barfesti cu cineva,cu siguranta si pe acea persoana o barfesti" imi zice cam multe...
Eu nu o barfesc de cand am inceput anul scolar deoarece din anul asta am inceput sa ne intelegem asa de bine.Dar am mai barfit-o anul trecut, recunosc...sad
Poate reusiti voi sa imi scoateti mentalitatea asta din cap.
Multumesc frumos ca ati citit tot!winking

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca ea obisnuieste sa barfeasca cu tine despre altele, cu siguratnta ca si tu esti barfita, ca asta-i natura ei.

| Hyperion7 a răspuns:

Din păcate,adevărul e asta.
Poate acum nu ai ieșit în evidență cu ceva sau poate că nu ești mai presus decât ea, dar te asigur că atunci când va exista un moment, vei fi bârfită.
Pentru că da, cine te poate sapa mai bine decât un amic?
Nu degeaba există și zicala "ține-ti prietenii aproape și dușmanii și mai aproape".
Așa că eu nu m-aș baza că nu voi fi bârfită, din moment ce și tu ai făcut asta și probabil că așteaptă un moment sa îți răsplătească gestul cu aceeași monedă.
Mare grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori paranoia ne face sa nu mai putem sa gândim cum trebuie! În primul rand trebuie sa îți cunoști prietena foarte bine și sa încerci sa îți scoți acele gânduri din cap! Bârfa duce la cele mai nasoale cerți!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ar fi, nu o vorbi de rau la nimeni, ci numai familiei tale sau... poate numai mamei tale. Daca vorbeste mult de altii si barfa e amuzamentul ei, ai grija ce spui. In rest, daca va simtiti bine, super.

| Bărbatbine a răspuns:

Drumul moare de prost lung și grija de câinele altuia.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Bărbatbine):

Sigur zicala nu era așa laughing