| kinzo a întrebat:

Imi este rusine dar trebuie sa recunosc.
Sunt ateu. Am 12 ani si nu cred in Dumnezeu.
Totul a inceput cand eram cu mama la biserica cand aveam 10 ani. Ea a spus ca trebuie sa ma rog la Dumnezeu pentru succes in anul scolar. M-am rugat, iar la matematica am luat nota 7.
Toti colegii rad de mine in ora de religie cand ei spun 'Tatal Nostru' iar eu stau in banca. Profesoara mea de religie zice ca trebuie sa cred in Dumnezeu dar ea nu intelege cum ma simt eu.
Am nevoie de ajutor din partea voastra, deoarece ma gandesc serios sa ma las de scoala si sa ma fac rocker, din acela care canta metallica.
Intrebarea mea: E normal sa fii ateu, si ar trebuie sa imi fac trupa de rock?

2 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Fiule! Te gandesti prea departe... Trupa rock? Serios?
Stai in banca ta daca esti ATEU dar nu te lasa de scoala ca dupa o sa plangi si o sa iti bagi ceva in ATEI. Eu nu sunt cu religia deloc. Dar tot nu am renuntat la ceea ce mi-am propus. La ora de religie stai linistit in banca ( te joci pe telefon ( cum faceam eu laughing ). Iti gasesti tu o ocupatie. dar acum nu inseamna ca trebuie sa iti faci o trupa rock si sa te lasi de scoala. Gandeste-te bine ca nu e de glumit cu asa ceva. Ai 12 ani totusi. Sa fii ATEU de la o nota. sa fim seriosi laughing) Nici nu stii ce inseamna sa fii ATEU daca tu te consideri ATEU ca ai luat un 7. Grow UP. Bafta

| Rafaela_Ghituica_1992 a răspuns:

Aaaa copilu la 12 ani trebuie sa inveti serios pentru scoala si o nota de 7 la mate nu e mare chestie si eu sunt ca tine dar fac scoala si sun rockerita si in plus la religie iti gasesti o ocupatie cat mai interesanta ca sa zic asa...