| Prankster6 a întrebat:

Din acest an m-am mutat la o noua scoala, aici totul e mai greu deoarece e o scoala mai buna. In a 4-a banca, eu stand in prima sta un baiat (hai sa-l numim X) si iubita lui (hai s-o numim Y). Aceasta fata mai are o sora geamana, (Cristina) iar ea e mult mai detreaba. Mereu cand ma uit in spate X ma priveste cu niste ochi stralucitori si un zambet mic, inofensiv, vrand sa spuna ceva... Ideea e ca incet incep sa ma indragostesc de acest tip misterios, nestiind aproape nimic despre el. Nu e genul nesimtit si bataus. E un baiat extraordinar, dar... el e cu Y si ea, nu stiu, nu vreau sa-mi dau cu parerea dar nu e tocmai genul lui. Am auzit prin clasa ca el sta cu ea doar asa, pentru ca ea stie deja prea multe despre el. Y vede cand ma uit la el si se enerveaza, luandu-ma la intrebari prin pauza.
Ce sa fac!?
Poate el chiar o place numai ca nu vad nimic ce sa semene a iubire.
Ceva sfaturi, va rog, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| ciresik80 a răspuns:

Mai intai incearca sa obtii cat mai multe informatii despre relatia lor de la colegi din clasa,ce ii place lui la ea, ce nu ii place,daca sunt demult impreuna daca se inteleg bine si apoi consideri ca merita incearca sa-l cuceresti discret fara ca ea sa isi dea seama,azi ceri ajutorul intr-o problema scolara, apoi il rogi sa va faceti temel odata impreuna iar restul vine de la sine, crede-ma functioneaza metoda.

1 răspuns:
| IHateStraitedge a răspuns:

Batete cu ea, vorbeste cu el, lasa-i sati rezolve problemele
o recomand pe a doua (dar si prima e mist-o)