| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Hey TPU, am un coleg care mi-a fost ca un frate mai mare [X], pana cand a inceput scoala. De atunci s-a mutat colegul lui de banca si a venit un baiat mult mai nesimtit cu fetele, de atunci X se comporta ca un nesimtit ma jigneste si pe mine si pe colega de banca, adica mai facea el glume..., dar erau glume, si noi radeam... dar acum ma ingana, vorbeste urat si de sus cu noi. Chiar luni m-am enervat pe el pentru o gluma, si l-am lovit cu cartea de mate laughing [ chestii comune, pentru anul trecut, el e genul care daca il supara zice, daca l-ar fi deranjat ca fac asta, ar fi zis straight face ] si mi-a zis sa nu pun la suflet tot ce zice. Din ziua aceea a devenit foarte nesimtit straight facestraight facestraight face. Ce sa fac, cum sa reactionez, imi era cel mai bun prieten, daca ii spun se face ca nu ma aude sau ma ingana. Ce pot face in aceasta situatie straight face?

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu mai sta cu el in banca si spune-i ca glumele lui sunt deja expirate pentru tine.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru AtateaConditii):

Nu stau cu el in banca si nu mi le spune personal si daca-i spun ceva, incepe sa ma ingane

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ignora-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii se schimba. Si eu am pierdut prieteni asa, din cauza influentei. Apare un nou anturaj si asta-i suficient ca sa transforme persoana pe care credeai ca o cunosti intr-un strain. De acum nu mai poti face decat doua lucruri: fie il accepti asa cum a devenit, fie il uiti. Daca ii tot repeti ca s-a schimbat nu rezolvi nimic.
Sigur, daca reusesti sa petreci mai mult timp cu el si se indeparteaza de noul lui prieten exista sansa de a redeveni el. Si merita a incerci, dar nu-ti face sperante foarte mari.
Toate cele bune! happy

| k1NNNdeR a răspuns:

Poate a auzit ceva despre tine care la deranjat sau ai zis tu ceva de el si probabil el a auzit. Daca nu nu stiu de ce sa transformat asa probabil a fost impulsat(i s-a dat un impuls) de cineva.