| anonim_4396 a întrebat:

Bună din nou.
Acum pun alta întrebare dar pentru o ruda(verisoara) pentru ca sunt curios dacă este normal asa ceva.
Verișoara mea nu face niciun sport și totuși alaltăieri a împlinit 12 ani ca mine și are o înălțime de 1, 73. Matusa mea este cât ea iar tatăl ei are doar 1, 80.
Încă o data, este normal asa ceva? Repet ca nu a făcut niciun sport, nici nu face.

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Înălțimea nu ține de sport, ci de genele moștenite de la părinți. Chiar dacă părinții ei nu sunt înalți, poate avea ceva bunici sau străbunici foarte înalți și s-a nimerit să moștenească gena lor.

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Ok, mersi pentru raspuns. Dacă stau sa ma gândesc bine, bunica noastră a fost inalta

1 răspuns: