| lalala8 a întrebat:

Din toamna o sa stau cu chirie in capitala pentru ca o sa plec la facultate si voiam sa va intreb daca stiti cumva...in chirie e permisa si sederea animalelor de companie? Am o pisicuta si as vrea sa stiu daca o pot lua cu mine. Mersi frumos!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu proprietarul si daca acesta este de acord. Cred ca o sa fie, nu vad ce rau poate face o pisica si nici nu face galagie.

| darrio2007 a răspuns:

Asta depinde numai de proprietar. Daca te accepta cu ea nu ar fi nici o problema.

| Laura a răspuns:

Îmi pare rău, la graniţa Bucureştiului ţi se face un control de securitate ca să nu poţi intra cu pisicuţe.

| AFR81 a răspuns:

Este permisa atata timp cat cel care detine apartamentul este de acord. Daca nu, dupa ce ai incheiat contractul si te-ai mutat in casa respectiva, chiar daca nu e prea frumos, poti lua pisica cu tine, cu conditia ca proprietarul sa nu te vada.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daca accepta proprietarul...
Sa stii ca poti sa o iei si daca nu accepta pentru ca el, normal, nu are voie sa vina cand vrea pe acolo, ar trebui sa anunte cand vine...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista o lege a chiriei care sa iti permita sau nu sa aduci animale, tine doar de proprietar daca e de accord sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Si presupun ca te muti cu cineva, ca singur(a) o sa fie cam greu sa platesti chirie in Bucuresti. Treci de 1500 de lei lejer daca mai pui si curentul, gazele, intretinerea si mancarea.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Depinde de proprietar.La mine cand l-am intrebat daca am voie cu un caine, a cam strambat din nas.Cel mai bine este sa-l intrebi de la inceput daca este sau nu de acord, cu toate ca nu vad de ce n-ar fi.

| Andreea1095 a răspuns:

Depinde de proprietar. Unii sunt de acord, alții nu. Depinde și de vecini.