| tevoiyubtoataviata a întrebat:

Salutare la toti asi vrea sa va pun si eu o intrebare::::::sunt minora am 17 ani luna viitoare fac 18 ani pe 15 si vreau sa plec in tara sambata asta ..stau si ma intreb oare imi trebuie procura de la parinti si mai ales tata e in rom si mama aici cu mine in Spania va rog frumos dati-mi o parere daca stiti ceva va multumes astept raspuns o zi buna

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vrei sa te reintorci in Spania inainte de a implini 18 ani nu ai nevoie de declaratie (nu procura).
Daca vrei sa te reintorci in Spania, anterior implinirii varstei de 18 ani, ai nevoie de declaratie de la ambii parinti (daca nu te insoteste unul dintre ei), aceasta fiind necesara la iesirea din Romania. Numai bine!