| Totulvafibine12345 a întrebat:

Bună! Doamna profesoară a spus că cine doreste un feedback pentru activitatea de la ore, să îi trimită un email. Cum aș putea să scriu un email cât mai formal? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Imi plac:...
nu imi plac...
propun să...
propun să nu...

și gata!

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu prea inteleg daca tu vrei feedback-ul sau daca doamna profesoara si-l doreste. Daca e prima situatie, poti trimite un mesaj de tipul: 'Buna seara. Ma numesc ___ si sunt elev/eleva in clasa ____. Mi-as dori, daca nu va deranjeaza, sa primesc un feedback pentru activitatea mea de la orele dumneavoastra. Sa aveti o seara placuta. ' sau, pentru a doua situatie ' Buna seara. Ma numesc ___ si sunt elev/eleva in clasa ____. La orele dumneavoastra, cel mai mult imi place ca ___, insa consider ca pe viitor ar fi bine sa ___. Sa aveti o seara placuta.' Poti sa ii intrebi si pe colegii tai cum au formulat email-ul.