| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragi prieteni de pe TPU. Vreau sa va zic ceva ce s-ar putea sa va faca sa credeti ca sunt nebun de legat sau chiar mai rau, dar fie, ascultati :

Acum vreo trei ani, aveam probleme. Nu prea aveam prieteni, eram gras, nu prea ieseam afara ( poate pana la bunici si inapoi, rar pe la o zi de nastere ). Intr-o seara, m-am uitat la un serial ce a avut niste personaje care m-au impresionat, si eu am extras personalitatile alea, personajele alea si efectiv le aveam in minte. Nu le vedeam in fata ochilor, mi le imaginam asa cum voiam eu. Le-am pus in situatia mea, si le-am lasat sa se desfasoare. Nu mi le imaginam douazeci si patru din douazeci si patru, doar seara, sau noaptea cand nu puteam sa dorm, si am vazut cum ar fi facut ele, pentru ca eu nu aveam curajul sa fac anumite lucruri... Nu stiu cum sa zic ca chestia asta m-a schimbat. Asta, si mai mult faptul ca am crescut, dar dupa ce am inceput sa am propria mea lume in care intram cand doream eu, am slabit, am devenit si mai sociabil, ma inteleg mai bine cu toata lumea si ma simt foarte bine in pielea mea.
Ce credeti despre asta? Credeti ca am innebunit, sau doar m-am schimbat? Adica, uneori, nici eu nu stiu ce sa cred despre asta. Eu sunt normal mereu, nu am iluzii, nu vad chestii, pur si simplu mi le imaginez, acum rar, dar tot o fac cand ma simt singuratic. Dar daca m-ar compara cineva, acum am curajul sa fac lucrurile la care inainte nici nu indrazneam sa incerc.

1 răspuns:
| hhhapciuuu a răspuns:

Mintea ta a lucrat cu imaginatia in subconstient ca sa te ajute -sau mai de graba sa te ajuti singur ^^. e perfect normal : ti-ai imaginat acele persoane atat de mult ca mintea ta a asimilat asta ca pe un punct al opririi mini-depresiei tale. asta te-a ajutat sa devii mult mai sociabil. e ca si cum te-ai uita la oameni cum vorbesc -e inevitabil sa nu inveti de la ei cate ceva, in orice caz ti-ai dezvoltat niste abilitati care te-au facut sa fii ca celelalte persoane.
persoanelor alora poti sa le spui ceva gen : "prietenii imaginari de la o varsta mai mare " laughing deci stai linistit, nu ai nicio problema cu capul :*