| cclexa a întrebat:

Buna dragi prieteni TPU, am si eu o intrebare, am un caine de 2 luni si i-am facut vaccinul si nu are voie sa iasa din casa o luna si nu stiu cum sa il invat sa isi faca nevoile intr-un loc, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai la act de mic este va fi usor. Dar te sfatuiesc sa nu-l ti in casa, daca dupa acea luna il vei tine afara. Tine-l in garaj sau nun thinking Pai uite cum il poti invata. Ii pui intr-o cutie nisip si sa zicem ca tu acolo doresti sa-si faca nevoile:Il pui intr-un loc unde el sta ca tu sa-l dai afara din casa ex : la usa. El va vedea ca nu-i dai voie afara si isi va face nevoile acolobatting eyelashes. Daca nu intra pe sait-uri, sau vb cu persoane care au fost in situatia ta. Cei experimentati sunt cei mai in masura sa-ti dea un sfat :*

1 răspuns:
| madalicious a răspuns:

De cate ori ii vina sa faca pipi/caca, baga-l in balcon, si treptat el va intelege ca acolo trebuie sa faca.happy