| anonim_4396 a întrebat:

Dragii mei am nevoie de ajutorul vostru urgent, ca sa apelez la persoane dragi nu am pe nimeni decit speranta ca voi ma veti intelege, sustine si ajuta sad Sunt intr-o relatie bolnava care trebuie sfirsita! Prietenul meu nu mai iubeste dar afirma ca tine la mine.Se comporta urit,vulgar, si cel mai tare doare ca este indiferent!sad
tin enorm la el,el este tot ce am pe pamint,mi-as da viata si tot ce am pentru el,nu imi imaginez sa incep o viata noua fara el, dar durerea ce o am e insuportabila...
Am nevoie de cineva care sa sa ajute, poate chiar sa-mi recomande un psiholog, pentru ca sunt distrusa, nu am putere si curaj! Va rog ajutati-ma sad

8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Fi si tu indiferenta, nu-l mai baga in seama si se va intoarce la tine.

| alintush18 a răspuns (pentru AtateaConditii):

sad vreau si incerc dar nu pot! Incep sa fiu indiferenta si cind simt ca pe el nu il intereseaza si ca as putea sa il pierd uit de tot si incerc sa fiu alaturi ca sa mergem mai departe

| AtateaConditii a răspuns (pentru alintush18):

Sunt baieti mai buni ca el care te merita si tu sigur poti sa ii cuceresti, dar el fiind baiat nu o sa poata sa aiba ce fata vrea el si tot la tine o sa se intoarca.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat
| Danişor a răspuns:

Salut! fi si tu indiferenta, sa nu il mai bagi in seama si se va intoarce la tine cu singuranta.

| diaac a răspuns:

Desi durerea pe care o resimti este mare, nu esti singura care trece prin asa ceva. Unele persoane se ataseaza extraordinar de mult de oameni care nu le ofera sau nu le mai ofera aceeasi iubire in schimb, uneori (cum pare sa fie in cazul tau) poate nici macar respect. Exista motive pentru care ramai in relatie in ciuda faptului ca stii ca ar fi mai bine fara ea. Primul pas este sa intelegi ce inseamna relatia asta pentru tine, pentru ce ramai si ti-e frica sa pierzi plecand - asa poti gasi modalitati mai sanatoase prin care sa obtii ce ai nevoie in viata.

Daca vrei sa incerc sa te ajut / sa iti recomand un psiholog, ai putea sa imi spui de unde esti? Daca nu vrei sa spui public iti pot trimite pagina mea de facebook pe privat si vorbim acolo (vad ca esti utilizator junior si nu poti trimite mesaje, cred).

Oricum, este un pas foarte important faptul ca deja constientizezi ca exista o problema si ca relatia asta iti produce mai mult durere, chiar daca uneori poate pare a fi tot ce ai...

| AndreescuMMO a răspuns:

Trimite-mi mesaj pe profilu meu cu mess`u tau sau facebook`u