| AliNuTzA_9627 a întrebat:

Duminica trecuta va spuneam ca m-am intalnit cu un baiat, totul ok doar ca nu il placeam fizic... ei bine saptamana care a trecut am iesit de mai multe ori la suc cu el, si a inceput sa imi placa...si ne-am combinat.
Problema este ca ne-am combinat miercuri.si miercuri seara m-a sunat si era beat. i-am spus doar ca nu imi plac baietii betivi, am lasat de la mine,(pana la urma cine sunt eu sa il judec pe el). Dupa ne.am intalnit si joi si vineri si sambata... dar nu vorbeste...adica stateam la o terasa... ei el se uita la telefon, mai suna pe vreun prieten, sau daca vorbea... o facea numai in gluma...numai la misto.Pe strada cand iesim nu ma tine de mana...In schimb la telefon..."e cel mai tare din parcare", imi spune ca sunt iubita lui...ma intreaba daca il las sa iasa cu prietenii.etc.
Decithinking eu ce sa inteleg din comportamentul luithinking Ori ca e timid...ori...nu stiu, spuneti-mi voi .va rog! Se merita sa mai imi bat capul cu el?! Ce parere aveti?!
Intotdeauna raspunsurile voastre mi.au fost de mare ajutor.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dragutza a răspuns:

Scoate-l din inima ta, nu te merita, nu merita una ca tine! (ar trebui sa te feresti de el, te-a sunat beat?) poate s-a combinat cu tine doar pentru a se da si el mare ca e cu cineva, nu mai inteleg lumea, majoritatea cred ca este la moda sa fii cu cineva impreuna, nu pentru ca se iubesc sincer si nu mai pot traii despartiti, dar de la o varsta sa zicem de 8-9 ani?(cunos persoane) e aiurea, la acea varsta trebuie sa-ti traiesti copilaria, mai tarziu vei regreta! sa revenim la tine, pe tine nu te condamn in primul rand ca nu stiu ce varsta ai., cred ca ar trebui sa te desparti de el pana nu e pre tarziu! apoi cine stie sa nu te trezesti cu el noapte aruncand cu pietre in geam, motivul:vrea sa vb cu tine.si nu mai avea credit happy(a fost o gluma, partea cu creditul)
deci ai grija ce faci, te pup, mult succes in continuare love struck

9 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Cand am citit cum ai spsu ca se comporta cu tine la suc si ca dupa cateva ore de cand v-ati combiant era beat am ramas :O! LASA-L NU MERITA! Numai vei suferi...desparte-te de el acum .ca imi tarziu iti va fi mai greu, ca pui suflet fara sa vrei ca asa sunt majoritatea fetelor, asa ca mai bine acum! Gandeste-te daca nu esti fericita cu el acum la inceput cum crezi ca vei putea fi peste catva timp? Nu cred ca va iesi ceva bun din relatia ta acum... tu esti mai bine, asta e doar parerea mea, intreba-ti prietenele care il cunosc si pe el si pe tine!winking

| Brigitta a răspuns:

Pai se pare ca nu prea stie cum sa se comporte intr-o relatie...
Ori inca e timid fata de tine, pentru ca va cunoasteti de putine zile ori incearca sa-si dovedeasca superioritatea fata de tine, pentru ca cica barbatii au nevoie de sentimentul asta...
Incearca sa pornesti tu o conversatie cu el, intreaba-l despre ceva ce sti ca-i place (masini, calculatoare, muzica etc.) si pune-i intrebari. Tu fii relaxata si amuzanta si poate se va deschide si el fata de tine happy

| ILikeToKnow a răspuns:

Eu zic ca faptele nu vorbele conteaza.
Cum te simti cand iti spune vorbe dulci si ca vrea sa fie langa tine si cand sunteti impreuna te ignora? E penal, nu?
Eu zic ca nu are rost sa iti pierzi timpu cu o pers care se poarta asa.
Dar daca vrei sa ii mai dai o sansa trebuie sa aveti o discutie sincera si sa ii spui ce nu iti place, iar el daca vrea sa fie cu tine va incerca sa faca lucrurile placute. Dar daca doar iti zice ca se va schimba si vezi ca nu o face atunci e cazul sa treci mai departe happy

| juno a răspuns:

Poate o face pe grozavul. Insa mie mi se pare genu ala de "baietas de cartier". Sincer, zic ca nu merita. Adica... parerea mea. Eu nu mi-as bate capul, mai ales ca "sunteti si nu sunteti" de mult timp impreuna.winking

| Licurici_2296 a răspuns:

Nu merita sa-ti bati capul. mai ales daca sunteti de ffff putin timp impreuna. ce e cu comportamentul asta? tu meriti siguranta si stabilitate. nu ai nev de cuvinte goale. e foarte de ajuns doar ce ai zis. sunt convinsa ca asta nu e tot. timiditatea nu ar fi o scuza sau un motiv, de fapt nimic nu ar fi. ai putea sa incerci sa vbesti cu el despre asta, dar nu cred ca merita. succes

| buli a răspuns:

Sfatu meu. Da-l dracu happy.

Nu te mai chinui cu el daca nici macar de mana nu te tineoh go on.

| pinkangel a răspuns:

Pai... de ce nu ii spui lui chestiile astea... spune. i ce te deranjeaza... dar mai intai intreaba. l daca il deranjeaza si pe el ceva la u... si pentru raspunsurile cu nu. ti bate capul cu el... uneori merita... prietenu meu a fost si el asa la inceput da daca ii arati ca ti la el o sa vezi ca si el o sa se schimbe... si de cele mai multe ori incearca si el sa-mi arate ca ma iubeste si se vede asta... acum depinde si daca ti la el... ca daca nu... nu ai de ce sa. ti bati capu'winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne CI tu esti CUNVA o si pe miley cyrus nu o cheama asa o cheama: destiny hape cyrus intra pe detalii despre miley cyrus megafanmiley

| maddu_8372 a răspuns:

Pai...eu zic sa vorbesti cu elthinking cred ca e timid...thinking