| ao a întrebat:

e adevarat ca bicarbonatul de sodiu ajuta la indecarea ranilor? eu am avut un cos (acnee) pe nas. ieri l am am strans si acum am o scoarta. sa mi pun bicarbonat diluat cu apa? imi e frica sa nu se infecteze. + ca marti plec la mare tongue

Răspuns Câştigător
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. De bicarbonat de sodiu nu am auzit, dar stiu ceva care chiar funtioneaza, si care, usuca cosurile. Pasta de dinti. O aplici seara peste cosuri, dormi cu ea, iar dimineata, cand te vei trezi, vei vedea ca, cosurile tale au disparut! Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. De bicarbonat de sodiu nu am auzit, dar pasta de dinti functioneaza cu siguranta. Pui seara pasta de dinti peste cosuri, iar dimineata, cand te vei trezi, vei vedea ca toate cosurile vor fi uscate. Sper ca te-am ajutat!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Scuze ca am scris de 2 ori, dar nu prea imi merge TPU bine!sad