| CristinaJe a întrebat:

E o chestie cam stupida... Cam toti prietenii ma fac "baietoi"! Nu umblu cu baietii sau sa fac lucruri din astea de baieti. Cand zic ca vreau sa port o rochie sau o fusta incep toti sa rada sad Ma simt foarte naspa! sunt mai multe lucruri pe care le fac dar nu am chef sa le insir aici. spuneti-mi cum as putea sa fac ceva ca sa nu mai ma creada "baietoi" pentru ca nu ii mai suport. Off. Dau fundita la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

Pai, atitudinea ta ii face sa te considere asa. Sa stii ca poreclele sunt foarte bune pentru a te vedea pe tine insuti. Nu te fac ei baietoi degeaba. Incearca sa intelegi de ce.

2) Daca nu te afecteaza reactiile lor, ei nu or sa mai reactioneze. E valabil la orice. Ei fac asa doar daca vad ca te enervezi. Au vrut sa-mi puna si mie o porecla cand eram clasa a 5-a si i-am ignorat total (dar fara sa am o atitudine ca fierb in mine de draci) si dupa un timp s-au plictisit sa tot ma strige asa laughing

| CristinaJe explică (pentru reihiuke):

Chiar ca sunt enervanti astia!

| reihiuke a răspuns (pentru CristinaJe):

Pe mine nu ma afecteaza. Daca intelegi de ce un lucru se produce, nu te mai deranjeaza. Atat pot ei. Doar nu vor fi niste intelepti. Daca erau niste intelepti puteai sa te enervezi pe ei, dar cata vreme atat ii duce capul, nu poti sa te superi happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fizic și comportament revizuite (plus atitudine!)
Sprâncene smulse, părul îngrijit, buze rujate, dinții îngrijiți, unghii aranjate, rochie sau pantaloni negri cu o cămășă mai elegantă (ia-ți adio de la salopete sau blugi!), pantofi cu toc (adio adidași)
Accesorii: cercei, brățară, inele, gentuță/poșetă.
Atitudinea e definitorie (știi vorba aia? e frumoasă dar când deschide gura...), vorbește frumos și trăiește-ți viața pentru tine și pentru încă cineva... restul sunt restul și atât!