| Bianca_3626 a întrebat:

E o poveste lunga sper ca aveti timp sa o cititi.Chiar as avea nevoie de un sfat.Imi place de un baiat din scoala. Dar el nu stie ca exist, nu ma cunoaste, cu toate ca am mai vorbit printr-o excursie, si sunt sigura ca m-a vazut prin scoala. Dar el totusi nu ma cunoaste.De unde stiu? Mi-am facut un alt id si am vorbit cu el si mi-a spus.Eu nu am curaj sa vorbesc cu el, pentru ca nu stiu ce sa-i spun. Ok ii spun ca sunt din scoala dar daca nu stie cine sunt! Nu stiu mi-e foarte frica sa vorbesc eu cu el nu fata de pe id celalalt.Lui ii place cum vorbeste, si daca ar stii ca sunt tot eu poate ar schimba totul. Dar mi-e frica sa-i spun.1. pentru ca o sa creada ca l-am mintit si o sa ma creada o obsedata si 2.pentru ca nu vreau sa afle scoala ca mie imi place de el.

As vrea sa gasesc o cale sa ma vada, sa stie cine sunt. Ce sa fac? Cum sa fac sa ma vada? Sa stie cine sunt?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Si eu am fost (si inca sunt) in situatia ta de o lunga perioada de timp. Ideea este, daca nu iti faci curaj sa ii spui cu adevarat cum stau lucrurile, nu vei reusi. De asemenea, observ mai multe contraziceri in intrebarea ta. Vrei sa te cunoasca, dar in acelasi timp nu vrei. Si in plus, ce conteaza parerea scolii? Ai incredere in tine insati!
Poti, intr-o seara, de exemplu, sa ii scrii pe messenger ceva de genul acesta:
'Salut. Trebuie sa iti spun ceva...nu sunt chiar cine am pretins ca am fost. Sper din suflet sa nu ma consideri o obsedata si nici sa nu iti schimbi parerea despre mine, caci am facut-o cu un real motiv. Eu sunt... Te rog sa nu intelegi gresit si sa percepi situatia intr-un mod nepotrivit. Adevarul este ca am vrut sa vorbesc cu tine, dar mi-a fost frica de prejudecatile pe care le-ai putea avea. Acum ca ne cunoastem, chiar si prin aceasta situatie, sper sa intelegi cum stau lucrurile '.

Eu cam asa as face. Mult succes, si sa nu iti fie frica de parerea lumi sau de reactia lui. Daca devine reticent, inseamna ca nu te apreciaza indeajuns.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| PuCcaBuaiiiiii a răspuns:

Ar trebui sa lasi id-ul "secret" si sa sa vorbesti cu el dupa id-ul tauwinking nu crezi? Incearca sa intri in cercul lui de prieteni fi din ce in ce mai apropiata de el.Si lasa timiditatea.Nu-i buna, ti-o zic din experientsa propiewinking.Si mie mi-a placut de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine si tot asa nu aveam legatura cu el, nu stia cine sunt pana cand m-am imprietenit cu o fata si un baiat din cercul lui de prieteni si intr-o luna-2 si cu el.Am fost 5 luni impreuna si acum am ramas fff buni prieteni.Asa caaaa...winkingwinking.

| mihaamihaa98 a răspuns:

Sallzy! ma numesc Miha si sont din Deva!:* Tzie daca iti place de baiatul ala asa de mult fatzi curaj si spune-i daca nu poti in fata spune-i pe net si poneti poza ta la avatar! Si cum ai zis uh ca nu vrei sa afle cei din scoalaa nu e problema lor e a ta pe ei nu-i intereseaza ce faci tu! Asha faceam si eu pana mi-am dadeam seama ce proasta ii lomea din jur si ce rau vrea sa ti facca din ciuda!:*:*:* Sper sa-ti fie de folos daca vrei mai multe sfaturi intra pe mihaela_stelista98! pooop :*:*:*:X