| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din scoala la nebunie e cu un an mai mare el are 13 si eu 12.Sa va povestesc cum s-a intamplat:eram cu diriginta in excursie la busteni i-a luat si pe cei de la a6a pe atunci.Intr-o seara baietii de la a6a au venit la noi in camere adica la mine si la cele 2 colege ale mele si au stat acolo.Pe la 12-1 noaptea faceau planuri cum sa le puna pasta de dintii colegilor mei care dormeau sau poate ca nu...in fine nu asta e interesant.Colegii lui si colegele mele s-au dus sa le puna pasta de dinti aleia.Eu eram in pat si ma chinuiam sa dorm el statea pe capul zicand glume la care radeam cu hohote si el statea si se uita in ochii mei.La acel moment chiar il uram pentru ca nu puteam sa dorm asa ca ii ziceam sa plece si el statea si se uita in ochii mei.Nu stiam ce sa fac. Una din colegele lui a observat ce se intampla si a zis cam asa:"sa nu va cuplati cu Razvan(asa il cheama)ca este iubitul meu doamne eu nu o sa am iubit pana la cel putin 16-17 ani. Dupa ce am luat vacanta si nu l-am mai vazut timp de 3 luni ma gandeam intr-una la el nu pot sa nu imi iau gandul de la el. Pur si simplu mam indragoostit. Insa mie tema fiindca colega aceia a lui ii da tarcoale i-am vazut tinandu-se de mana.Nu am mai vorbit cu el de mult chiar daca il vad in fiecare zi.Eu fug in clasa cand il vad sau las capul in jos cand il vad el face acelasi lucru dar incercam sa ne mai tragem cate o privire dar el ma prinde si eu ii surprind privirea. Daca acea colega ii mai e iubita inseamna ca e neserioasa fiindca este si cu un coleg de al meu.Deci intrebarea e daca astea sunt semne ca ma place sau nu.Eu stiu ca il plac ff mult. TE IUBESClove strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck:love struck

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

laughing si eu 12 si tot alina ma cheama.

pai eu zic sa nu te dai batuta doar pentru ca el are prietena. indiferent ce fel de fata e aia, dar daca e neserioasa si mai sta cu inca un baiat e avantajul tau!winking
ai facut o greseala ca i'ai zis atunci sa plece. da. e posibil sa'i placa de tine.
nu trebuie sa te rusinezi daca iti place de el. pana la urma e cv normal. cand se uita la tine. mai uita-te si tu la el, zambete'i si poate o sa intre el in discutie cu tine. daca voi va vedeti in fiecare zi si nu va vorbiti. e cam rau.crde-ma stiu cum ii.sa-l vezi mai tot timpul. si sa nu vb cu el e destul de greu. dar vei suferii mai mult daca nu o faci. eu zic ca daca nu intra el in discutie cu tine incearca tu sa o faci. da stiu, ca baietii trebuie sa salute fetele, dar cine o zis thinking laughing incearca sa intri in discutie cu elwinking nu stiu gaseste un motiv. daca sunteti la aceeasi scoala, eu am intrat in vorba cu un baiat de pe a7a (tongue eu sunt in cl a6awinking ). cand am mers la el in clasa si am intrebat daca nu are nimeni un raportor ca ne trebuie la geometrie si sa-nu dea profu 3 laughingrolling on the floor, sau intreaba-l pur si simplu daca nu stie cat ii ceasul laughing, cand va intalniti mai baga-te si tu ase un pic in el "din greseala " apoi cere-i scuze laughing
incearca sa faci rost de idu lui. fa-ti prieteni comuni cu el. fii mai draguta in jurul lui, arunca si tu cate o privire. si o sa-ti dea seama, daca inca nu stie ca il placiwinking
probabil ca si el tine la tine si cu timpul o sa se desparte de prietena lui si cine stie.winking kiss deci nu renunta si incearca sa intri in discutie cu elwinking kiss
ti-as spune sa nu-l intrebi daca te iubeste sau daca te place sau orice de genul asta. s-ar putea sa se simta prost. iar daca iti da cv raspuns negativ. si tuwinking
eu zic ca esti destul de desteapta incat sa-ti dai seama daca te place fara sa'l intrebi. kiss

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Ms de fundita kiss

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Pai din moment ce tu il placi dc atunci cand il vezi te rusinezi... daca el se uita in acel fel la tine uitate si tu la el si zambestei. dupa ce imi zici tu la cum se uita la tine te place... dar daca tu o sa te ascunzi mereu el o sa se plictiseasca sa te tot caute si tu sa te ascunzi ...deci parerea mea...atunci cand il vezi uitate si tu mai insistent putin la el si zambestei si zii si tu... buna razvan sau ce vrei tu sa zici

| Just mE:x a răspuns:

Nu stiu de ce dar mereu ajung sa raspund la intrebari de genuhee hee ma rog.sti am patit'o la fel cand eram de varsta ta [de ce mereu istoria se repeta?thinking]si m-am indragostit de un baiat pe nume alex si el ma placea insa era o mare diferenta intre noi el era fosrte direct iar eu foarte timida ca si tine experienta aceea m'a facut sa ma schimb [acum sunt directa si spun lucrurilor pe nume] el se plictisea sa ma intrebe mereu daca il plac iar eu sa raspund mereu poate...si alta fata de la mine din clasa i'a spus ca sunt cu un alt baiat desi eu nu avusesem iubit pana atunci tembelul a crezut si s-a cuplat cu acea "prietena" a mea si au fost impreuna 2 luni desi el nu o iubea...in fine sper sa nu patesti ca mine spune'i ca il placi dar nu dintr'o data o saptamana da'i de inteles asta adica priviti ii mai faci si uh sin ochi alea alea...winkingsi daca ai tupeul necesat saptamana viitoare ii zici:"stii.plac un baiat... uh crezi ca m'ar place vreun baiat pe mine?"si asta il intrebi ca sa fi sigura ca te place va zice da daca te place sau nu stiu depinde daca e mai direct sau nu si continuati conversatia si la un moment dat ii zici esti foarte dragut si eu te plac nu cred ca doar eu si nij linguseli vezi si uh cum reactioneaza...tonguewinking... iar restul vine de la sine.:* succeswinking

| Natassha a răspuns:

Scumpo, daca zici ca ai 12 ani, atunci fa ceva ca sa uiti. Citeste niste carti interesante, de dragoste, incerca sa nu te mai gandesti prea mult, vezi-ti de carte, si incerca sa-ti faci un prieten pe la liceu.
Parerea mea este ca nu exista dragoste la 12 ani. Exista doar dorinta de maturizare, atat de puternica, care te face sa crezi ca iubesti. Uite-te la niste filme interesante, du-te la concursuri, ocupa-ti timpul, astfel incat sa nu-ti mai ramana ca sa te gandesti la colegul tau.
Daca acum o sa stai cu un baiat, o sa-ti para rau mai tarziu.
Toate la timpul lor.

| Natassha a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=COvXZIjygNE&feature=related

recomand acasta melodie pentru tine.
s-o asculti cap-coada