| LittleLady a întrebat:

E URGENT! VA ROG CINE STIE SA MA AJUTE! Scuzati ca postez la aceasta categorie dar o fac pentru ca stiu ca doar asa vor vedea mai multi oameni intrebarea mea si ma vor ajuta, sper.
Deci de ieri seara ma simt foarte rau.MA doare burta ingrozitor si nici nu pot sa merg.Azi-noapte am dormit doar inghesuita caci daca intindeam picioarele iar incepea sa ma doara.Nu pot sa merg dreapta,daca s-ar putea sa pasesc doar pe varfuri ar fi mai bine, dar nu pot.Imi este foarte greu.Banuiesc eu ca as fi racit la burta, dar pana acum raceam la burta doar daca stateam pe ciment.De data asta n-am mai stat pe ciment si nu stiu de la ce ar putea fi.Mai am o banuiala:luni si marti nu am mancat decat o data pe zi. Oare de asta o fi? Astazi am mancat vreo 2 felii de pepene si cateva sandwich-uri si parca ma simt ceva mai bine.Dar tot ma doare.Azi dimineata, cand m-am trezit ma durea sub coaste in partea dreapta.Am luat aseara un panadol, momentan nici nu am alte pastile in casa.
Aveti idee despre ce ar putea fi vorba? Ce pastile ar trebui sa mai iau? VA ROG ASTEPT SFATURI.CAT MAI MULTE CACI NU MAI POT.

4 răspunsuri:
| SmartLier a răspuns:

Daca te-ai racit la burta ar fi bine sa ai sosete in picioare si sa nu stai cu spatele gol.

Nu stiu ce pastile sa iti recomand ca nu mi s-a intamplat niciodata.

Ai putea merge la doctor pentru ca el o sa stie ce sfaturi sa iti dea.

Bafta! Sper sa iti treaca.

| AnYyCrZ a răspuns:

Doctorul stie cel mai bine.Mie nu mi s-a intamplat niciodata...

| lorenaboboruta a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Mai bine ai vorbi cu un doctor.Probabil este o raceala.

| Vlad_Siminea_1993 a răspuns:

Poate ai apendicita sau enterocolita, mai bine te-ai duce la doctor.