| anonim_4396 a întrebat:

Este bunã Crema-gel Sebum Control pentru acnee?
Vreau sa stiu daca este buna, deaoarce am mai multe cosuri(acnee) pe faţã si nu vreau sa imi apara mai multe.
Am auzit ca unele creme nu sunt bune si din acest motiv as vrea sa stiu daca sa o folosesc sau nu.
Mentionez ca am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| olga13surugiu a răspuns:

Nu știu cum la tine, dar la mine nu a mers. La mine mai mult îmi hidrata pielea. După toate cremele pe care le-am încercat mi-am dat seama că singura metodă e să nu pui mâna, să te speli cu săpun obișnuit (curat să ai unul a tău aparte) și chiar merge.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce contine si nici n-am incercat-o, eu iti recomand sa-ti cumperi crema bioderma sebium control ( vindeca cosurile in 3-4 zile ), sa folosesti un gel de curatare bland (balea med ultra sensitive waschgel - il gasesti in DM ), sa mananci cat mai sanatos si sa bei cel putin 2 litrii de apa plata.