| IzabellaLove a întrebat:

Buna all, am cosuri. pe fata nu vreau sa merg la un dermatolog.
as vrea niste creme sau orice altceva si pretul lor. am auzit ca sapunul cu sulf e bun pentru cosuri si acnee, e adv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sapunul cu sulf e bun.Desi am doar 9 ani, imi apar cosuri si asa le tratez.

| denyemy a răspuns:

Pentru acnee mai severa ar trebui sa consulti un medic, e cel mai bine.Insa eu ti-as recomanda dimineata si seara, pentru curatarea fetei, produsele cu apa termala sau gelul de curatare de la gerovital plant care mi se pare bun si calitativ, si pret, 11-12 lei.Si ai si creme antiacnee din aceeasi gama. Dupa curatare, dimineata si seara, te poti tampona cu solutia Eryfluid, de la farmacie, este antibiotic si costa pe la 7-8 lei sticluta mica.De asemenea, masti din argila de 2 ori pe saptamana, 15 lei o galetusa, sau poti sa iei pliculete cat pentru o folosire.

| GeorgeMihai a răspuns:

Foloseste dimineata si seara in fiecare zi apa fiarta, asa iti dispar iti zic din proprie experienta, cremele si sapunurile mai mult iti ingreuneaza situatia!

| IzabellaLove explică (pentru GeorgeMihai):

Si ma spal doar cu apa fiarta? Sau si cu altceva?

| GeorgeMihai a răspuns (pentru IzabellaLove):

Decat cu apa fiarta.

| IzabellaLove explică (pentru GeorgeMihai):

Mai am cv sa intreb daca e pot sa ma spal de mai multe ori pe zi? Iar apa poate sa fie si rece sau calduta spre fierbinte?

| GeorgeMihai a răspuns (pentru IzabellaLove):

Da poti si de mai multe ori, dar apa sa fie calduta spre fierbinte.

| IzabellaLove explică (pentru GeorgeMihai):

Multumesc mult!

| GeorgeMihai a răspuns (pentru IzabellaLove):

Nu ai pentru ce

| narcis137 a răspuns:

Eu folosesc zinerit eu il iau gratis ma duc la doctor, doctorul mi-l recomanda si il iau total compensat(gratis).