| Diiiiaaaa a întrebat:

Eu am avut 58 de kilograme.In cam o luna am ajuns la 52 dar in acest timp nu prea mancam. Adica toata mancarea mea pe zi consta intr-o salata si un sandwich[nu mancam pentru ca nu imi era foame sau pofta]. Acum simt nevoia sa mananc mai mult dar mi-e frica. Odata ce am ajuns la greutatea asta pe care mi-am dorit-o nu stiu daca as putea sa mananc ceva de genul o friptura/un gratar. Exista vreo modalitate prin care imi pot mentine greutatea?

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Da. Faci mult sport, gimnastica, aerobic, te plimbi cu bicicleta. In plus, gratar si friptura poti manca daca e de pui sau peste si fara sa alergi ca nu ingrasa. Altfel e intr-adevar necesar sa faci putin efort! No pain, no gain...
Oricum daca mananci ponderat, nu mult, nu des atunci e ideal, e excelent. Nu te infometa doar pentru 1kg in plus. Alergi putin in parc si totul e bine pana la urma happy