| Katespunemadroghezcuorbit a întrebat:

Eu am multe cosuri acum, am folosit Zyneryt a mers ceva timp, apoi nu isi mai facea efectul. M-am dus la dermatolog mi-a spus ca eu am ceva minim din ce ar putea insemna accenea si mi-a dat Skinoren, nici o schimbare.Acum am o crema de la Avon Clear skin si ma ustura cand ma dau cu ea.Intrebarea e daca ma dau cu fond de ten si folosesc si crema aceea isi mai face efectul crema? Raspun URGENT! Fundoi raspunsului cel mai bun happy

2 răspunsuri:
| AlerimxD a răspuns:

Crema de la Avon nu foloseşte, mai tare ţi se înroşesc. Dacă te ustură nu e bine. Dacă te dai cu fond de ten îţi îmbrătrâneşte pielea foarte repede şi o să ai multe riduri mai târziu. Cel mai indicat este să te speli de cel puţin 3 ori cu săpun (Dove exfoliant sau dove cream) şi apă caldă-fierbinte pe faţă şi o să-ţi treacă. Mai greu, dar dispar complet după ce creşti mai mult.
Xoxo.

| Annemary_2131 a răspuns:

Eu folosesc de vreo 2 luni sapun cu sulf, si nu mai am nici un cos.ma spal cu sapun de 2 ori pe zi si dupa ce ma spal folosesc o crema sebo-reglatoare de la gerovital plant(sapunul e 5 lei si cream e 12 lei)...am recomansat aceasta combinatie si altor persoane si a avut efectbig grin
am flosit si eu zynerit de 4 ori.primele 3 ori si-a facut efectul dar dupa ce intrerupeam apareau iar a3a oara cand am incercat nici macara nu si-a mai facut efectul.am folosit si triamciniolon si skinoren si retin a si o gramada de chestii pana am aflat de sapunul cu sulf
daca te hotarasti sa incerci...rezultatele apar dupa aproximativ o saptamana, eu una nu am de gand sa intrerup tratamentul cu sapun cu sulf pentru ca este ieftin si ma ajuta foarte mult, in plus nu are nici un efect negativ la folosirea pe termen lung
P. S. sapunul usuca pielea fetei de asta folosesc crema sebo-reglatoare.can pielkea este uscata are tendinta de a produce mai mult sebum(adica iti apra mai multe cosuri), crema sebo-reglatoare regleaza cantitatea de sebum dupa cum spune si denumirea

Take Care:*