| sweetchocolate a întrebat:

Eu am tenul creol si as vrea sa ma vopsesc dar inca nu stiu cum. Eu o sa va dau niste poze si imi spuneti numarul care credeti ca mi-ar sta bine avand in vedere ca am tenul creol adica ceva gen Daniela Crudu si am ochii caprui.
1. http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:0&tx=88&ty=43

2. http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:0&tx=42&ty=54

3. http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0&tx=78&ty=96

1 si 2 sunt cam la fel dar am pus de doua ori ca sa dati seama e blond caramel si al treilea castaniu roscat. Deci ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Te cred cam asa patesc si eu cu maicamea laughing
dar sti cum am reusit eu sa ma lase in pace?
pur si simplu o vazut ca ma tin de scoala si atunci m-a lasat sa ma si vopsesc si sa fac ce vreau. si incearca sa nu te iei la cearta cu el cand zice nu. asta i enerveaza pe ei laughing
si plus din astea daca ar fi sa te vopsesti ffara sa stie el si dupa aia sa te vada nu ar avea ce sa iti mai zica.thinking
ca doar no sa te ia sa te tunda chelie doamne iarta-ma! laughing

23 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Castaniu roșcat dacă îți dorești foarte mult.
Eu îți recomand un șaten închis, sau negru/negru-albăstrui; se potrivește mai bine la ten și la culoarea ochilor.
În niciun caz blond caramel.
Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru sweetchocolate):

Blondul caramel se potrivește persoanelor cu tenul deschis; având în vedere că tu ai tenul creol, dacă te vei vopsi astfel contrastul dintre culoarea părului și a tenului va fi unul inestetic.
Optează pentru castaniu-roșcat sau brunet.
Cu plăcere, numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru sweetchocolate):

Părerea mea este că e o nuanță cam deschisă, dar acum depinde și cât de mult îți place.happy

Răspuns utilizator avertizat
| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru sweetchocolate):

În cazul care observă, spune-i că este vorba despre o vopsea-șampon (nuanțator), care se decolorează după câteva spălări.

| Aeerdnaaa a răspuns:

3! clar laughing daca te faci 1 sau 2 o sa zica astia ca esti tiganca. deci nu I don't want to see ...ar fi super sa ai si coafura lu' aia de la 3 day dreaming...Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Aeerdnaaa a răspuns (pentru sweetchocolate):

Da da smug totusi as zice ca ar merge super bine.in fine.asa am o colega care a fost in Spania toata vacanta si e cam neagra ( cioara ii spun >big grin

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Of! trebuia sa pui o poza si cu tine sa te vedemwaiting
deci parerea mea e CLAR poza nr 3 e genialasmug si coafura la fel.
Si ti-ar sta chiar foarte bine in general la tenul mai inchis culorile astea se potrivesc cel mai bine day dreaming

Răspuns utilizator avertizat
| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru sweetchocolate):

Dadada si asta e fantastica love struck si eu am fost facuta asa acum vreo 2 ani.Nu e roscat violet e un fel de saten inchis cu reflexe roscate smug
si la soare se vede si mai fantastic gen rosu,, turbat,, cum se mai zice

Răspuns utilizator avertizat
| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru sweetchocolate):

Pai parerea mea e ca a doua culoare pe parul tau mai ales daca e mai inchis no sa iasa :-s
dar prima sunt sigura ca va iesi
si eu am parul foarte inchis la culoare si in general culorile deschise imi iasa naspa laughing
dar chiar tu ce culoare ai parul natural?
ca sa nu te sfatuiesc cumva gresit :-s

Răspuns utilizator avertizat
| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru sweetchocolate):

Pai daca ai parul asa eu zic ca culoarea aia care o are si rihanna te-ar prinde cel mai bine.
Deci tu ai parul mai deschis la culoare decat al meu si mie chiar daca mi negru tot mi-a iesit rosu ala deci tu daca il ai mai deschis fi sigura ca o sa iese de 2 ori mai bine.
Deci parerea mea finala e ca culoarea rihannei e chiar superba si te-ar prinde de minune.
Movul ala e adevarat ca e frumos da dupa 3 4 spalari se va imbaxi iar parul tau va arata ca si cum nu ar fi pieptanat.Eu am fost facuta si asa si am ramas cu un gust tare amar in gatlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru sweetchocolate):

Adica imbaxi inseamna ceva de genu ar arata nespalat si ar avea un aspect tare neplacut:-s

Răspuns utilizator avertizat
| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru sweetchocolate):

DA!
si nu cred ca ti-ar place :-s

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru sweetchocolate):

Te cred cam asa patesc si eu cu maicamea laughing
dar sti cum am reusit eu sa ma lase in pace?
pur si simplu o vazut ca ma tin de scoala si atunci m-a lasat sa ma si vopsesc si sa fac ce vreau. si incearca sa nu te iei la cearta cu el cand zice nu. asta i enerveaza pe ei laughing
si plus din astea daca ar fi sa te vopsesti ffara sa stie el si dupa aia sa te vada nu ar avea ce sa iti mai zica.thinking
ca doar no sa te ia sa te tunda chelie doamne iarta-ma! laughing

| GreenSku11 a răspuns:

As alege castaniu roscat