| MihaelaSorina a întrebat:

eu la scoala am note foarte bune si cea mai buna prietena a mea incepe sa devina invidioasa si nu prea mai vorbeste cu mine. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| ℓσνє a răspuns:

Daca ti-ar fi o prietena adevarata, nu ar fi invidioasa.
Eu spun sa discuti cu ea si s-o intrebi daca asta este motivul, poate este altul. Te-ai gandit?
Discutati si ajungeti la un punct comun.
Funda?!:*happy
Bafta si o zi placuta in continuare!

2 răspunsuri:
| Helpeeer a răspuns:

Pur si simplu ignor-o.Nu merita atentia sau prietenia ta.Asa e in ziua de azi...invidia roade pe multi.Pur si simplu zi-i ca nu mai vreti sa fiti prietene.E mai simplu decat crezi.

| writer a răspuns:

Explică-i prietenei tale, în așa mod ca să înțeleagă și să se trăduie să te ajungă din urmă la reușită, dar dacă nu, pur și simplu spune-i goodbye.