| rafaelmaxim a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa ma lase maine acasa ca nu vreau la scoala ca nu am putut sa invat si decat un 2 mai bine un absent?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi situatie. Dar insa am scapat o singura data de scoala ( nu eram pe cale sa iau 2), m-am prefacut ca sunt bolnav (simptome : mi-am infundat caile nazale desigur fara vreun obiect pur si simplu nu am mai respirat pe el ci pe gura doar iar apoi m-am prefacut ca mie frig si m-am bagat sub patura, mama mi-a dat medicamente iar eu le-am luat si m-am prefacut ca tot rau ma simt si dimineata m-a dus la medic unde m-a consultat si mi-a dat scutire pe ziua respectiva dar a doua zi am mers la scoala). Funda?

| rafaelmaxim explică (pentru anonim_4396):

Salut! e ora 8:46PM.Am sa ma scol la 3 noaptea si am sa merg sa-i spun ca mie rau....fiind si adormita cred ca o sa ma lase... daca merge FUNDA!

2 răspunsuri:
| oAaaNaa a răspuns:

Prefate ca tie rau..sau spune si tu ca doamna oricum nu.ti pune absent sau cv de genu. funda?