| Miau15122005 a întrebat:

mâine nu vreau sa ma duc deloc la scoala. Sunt fata si sunt si pe stop si imi este foare rau iar parintii mei ma obliga sa ma duc la scoala mâine, ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Le arati ca iti este rau. Daca nu sunt parinti din aia disperati care isi forteaza copiii sa mearga zilnic la scoala (scoala care incet incet incepe sa devina inutila, sa stai acolo zilnic 6-7 ore pe zi si sa iti dicteze profesorul dintr-o carte sau de pe net, in ERA INFORMATIEI? ), trebuie sa te lase sa lipsesti macar o zi pe luna. Pe buna, ce se poate intampla daca lipsesti o zi? Le spui ca iti e rau si nu esti in stare sa mergi.

| Catrice a răspuns:

Mergi la școală ce pățești dacă stai 5-6 ore în banca?

| Andreeush a răspuns:

Dacă ești la menstruație nu înseamnă că e o scuză să stai acasă.
Să știi că există pastile pentru durerile menstruale, mergi la farmacie.

| SilentRain a răspuns:

Nu manca creta e o tâmpenie, vorbește cu mama ta spune-i ca nu t simt ok, ar trebui sa înțeleagă
Ia o pastila de nospa și bea un ceai cald

| Plato a răspuns:

Cred ca iti da scutire de la cabinet pentru asta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

In astfel de situatii trebuie sa le spui si sa le explici.
Nu pica cerul daca nu mergi o zi.
Stiu ca unele dureri sunt insuportabile.
Faci o cerere sau iei o scutire.