| andywandy a întrebat:

Ce pot sa fac parintii mei sa cearta pentru ca nu mai au bani destuli ce pot sa fac vor sa divorteze si incurind mami vrea sa p, ece acasa in Romania si sa ne lase singuri pe mine cu tati si cei 2 fratiori gemeni mai mici ajutati-ma va rog nu mai resist

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cum să te ajut?!

Cu niște sfaturi, că și eu sunt un om sărac!

În toate familiile sunt certuri pornite de la lipsa banilor sau în general de la probleme materiale!

Nici nu știu ce să îți zic, că nu ai explicat, exact, situația voastră, cu lux de amănunte.

Tu ești copil și gemenii la fel, dar sunt mai mici decât tine.

Fiind copil nu ai cum să câștigi bani.

Singurul lucru pe care îl poți face, este să înveți cât mai mult și cât mai serios.

Trebuie să faci și gimnastică!

Deci să renunți la joacă și să înveți mult mai mult decât alți copii, care au situații materiale mai bune, decât tine!

Te așteaptă probleme foarte mari, și foarte grele, că nu știu cum o să se descurce tatăl tău, ca bărbat singur, cu 3 copii!

„„ Ajutați-mă, vă rog, că nu mai rezist "! =
= trebuie să reziști, că nu ai de ales!

Ai o mamă inconștientă, care nu realizează că un bărbat singur, nu prea are cum să se descurce cu 3 copii!

Va încerca să se descurce, dar nu știu dacă va reuși și atunci în disperare de cauză se va duce cu gemenii în România și îi va pune în brațe maică-ti, sau te va trimite pe tine în România, să stai cu maică-ta, sau nu știu ce va fi!

Dacă nu este o vorbă spusă de mama ta la supărare / la nervi și ea vrea să vă abandoneze pe toți 3 copii ei, și să și divorțeze de tatăl vostru, înseamnă că asta este!

Nu este bine să te bagi în certurile lor și nici să le pui la inimă.

Vei avea de tras, dacă este așa, că va trebui să ai singur grijă de tine și să îți și ajuți ( la lecții, cu sfaturi, șamd ) frățiorii.

Deci trebuie să fii foarte tare!

Trebuie să înveți matematică și fizică și să te faci inginer de energetică neconvențională, că asta va fi ceva căutat și implicit, bine plătit, când vei fi tu om mare!=( =adică inginer de eoliene, de centrale solare șamd.)

Nu ai voie, să nu mai reziști, trebuie să reziști, că nu ai de ales!

| Own3r a răspuns:

Stai linistit, parintii tai nu se v-or desparti.Toate familiile care nu au bani se cearta.Si crede-ma sunt multe familii.

| simonamaria a răspuns:

Complicta..si ai mei s-au despartit acum 6 luni insa cel putin nu am avut si frati care sa sufere.m-a distrus insa ma inceput sa imi revin si desi la inceput lucrurile par un infern apoi se vor calma.stai linistita vor gasi ei o solutie

| InfinityIsTheLimit a răspuns:

Stai linistit, certuri sunt in orice familie. Intr-adevar acum e si mai greu..banii nu mai ajung la nimeni dar o sa fie bine. Si ai mei se mai cearta, mama zice la fel dar sunt doar cuvinte spuse la nervi. Nu te ingrijora, se vor calma apele.