| Violetta21 a întrebat:

Eu plac un băiat... A aflat si el acum,la şcoala! Culmea,ca în prima pauză vine si ma intreaba daca il plac ca asa i-a zis o colega de a mea,iar eu zic nu! Apoi merg la el în urmatoarea pauză si ii zic... Nu a stiut ce sa zică si a plecat la clasa lui (asa as fi facut si eu, daca eram în locul lui). Nu stiu ce sa fac! Acum mi-e rusine. Ce o sa ii zic când ma întâlnesc cu el? Ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Nu ii zici nimic.
Daca te place si el, vine la tine sa vorbiti. Daca nu, te ignora.

| T0T a răspuns (pentru R0R0):

Ea dacă îl place nu poate merge la el? Că poate el nu e genul sau nu are stilul să se ducă sau poate e timid. În plus nu văd logica să zici că nu placi pe cineva dacă de fapt o faci. Trebuie să ai o problemă.

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Cred ca tu nu ai inteles.
Eu am zis ca daca EL o place, probabil ii va da semne.
Daca EL nu o place, nu o va baga in seama.

| T0T a răspuns (pentru R0R0):

"vine si ma intreaba daca il plac ca asa i-a zis o colega de a mea, iar eu zic nu!"
El practic nu a ignorato deloc căci s-a dus la ea să o întrebe, că dacă nu îl interesa nu își mai pierdea timpul. Ea a zis că nu și de aceea el după a reacționat așa.
Tu nu ai înțeles ce ți-am spus. Cred că am dat foarte clar de înțeles că după ce ea i-a zis că nu îl place el poate fi în mai multe moduri și chiar nu are de ce să mai dea vreun semn. Am zis că așa cum zici ca el să dea semn, poate și ea să facă la fel și e mult mai bine ca ea să facă asta după ce l-a respins. Ai înțeles acum?

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Ea a reactionat dupa ce i-a zis NU.
A mers la el si i-a marturisit adevaratele ei sentimente.
De ce nu ar face el urmatorul pas?

| T0T a răspuns (pentru R0R0):

1) O fi mai timid
2) Nu o fi genul care umblă după sucite
3) Poate nu o place destul de mult
4) Fiind la altă clasă poate nu se cunosc nici prea bine.
5)Nu o fi hotărât.

Ce vreau să zic e când se simte ceva oricine poate face oricând următorul pas. Poate că în cazul ăsta nu e bine ca ea să aștepte fără să facă absolut nimic(oricum nu cred că e buna chestia asta). Semnele trebuie să apară de la ambii că dacă acum ea nu mai dă semne deloc chiar va părea ciudat. Deci sfatul meu nu ar fi să nu facă sau să nu mai zică chiar "nimic", ar fi să continue să mai dea câteva semne și dacă după un timp chiar nu mai vede nimic din partea lui să renunțe.

| vladbadea311 a răspuns:

Tranquila

| Violetta21 explică:

Va multumesc! Am sa fac ce mi-ati zis!