| Elena0006 a întrebat:

Stiu ca voi scrie mult, dar sper sa imi cititi povestea si sa ma ajutati. Incep prin a spune ca am 16 ani. Cu o luna in urma sa se inchida scolile (sunt la liceu, clasa 10) am observat un baiat ca se uita la mine insistent (el fiind clasa 12 vis a vis de clasa mea); m-am interesat, i-am aflat numele si l-am cautat pe retelele de socializare. Zilele viitoare, la fel, se uita la mine, imi arunca priviri. Am inceput sa il plac din ce in ce mai mult, se transformase parca intr-o obsesie, eu care eram prima pe clasa am inceput sa nu mai invat si stateam numai la usa sa il vad, de abia asteptam sa se fac iar pauza. Nici nu va puteti imagina cum a fost cand am auzit ca se inchid scolile, am fost distrusa crying( (si acum sunt la fel, astept acea zi sa se zica ce se vor deschide scolile, sa il pot vedea). Eram sigura ca ma place din gesturile lui (cum ma privea, cum se comporta cand eram in preajma lui). Dupa o saptamana de stat acasa mi-am facut curaj si i-am dat mesaj (bine ca aici intr-un fel mi-a zis el, adica eu ii daduse mesaj pe telloym si i-am spuc ca mi-e dor de el si ca is fata la care se uita prin pauze, la care el mi-a zis sa ca si lui ii este dor de mine si sa ii dau mesaj prima oara). Am inceput sa vorbim, dar culmea cand i-am zis in ce clasa sunt a spus ca nu prea ma cunoaste. Eram si inca sunt confuza. Am crezut ca daca o sa ii dau mesaj o sa continuam conversatia, dar el nu mi-a mai dat niciun mesaj. Am incercat prin alte modalitati (l-am adaugat pe snap si fix dupa ce l-am adaugat mi-a trimis un snap cu o faza, gen "cine iese cu mine ca plateste el amenda). Eu stiu ca el nu face zile pe snap si nu are multi prieteni la snap, dar totusi 2-3 zile la rand mi-a trimis snapuri. De atunci ii trimit cateva snapuri pe zi si le deschide imediat, culmea ca imi trimite si el inapoi cu ceea ce face. Ma bucura faptul asta, dar nu stiu ce sa mai cred. Ma gandesc in fiecare zi la el si cateodata chiar si plang. Voi ce credeti? Ma place? Ce ati face daca ati fi in locul meu?
Ah si inca ceva, a mai fost o faza pe tellonym, i-am zis ceva de genu sa zica intr-o propozitie cum se simte, cum s-ar descrie el, nu mai atiu cum am formulat si mi-a zis ca e un fraier, apoi a sters tellul. Sper sa cititi si sa ma ajutati, va rog dati-mi un sfat ceva, nu am cui sa povestesc, nu am incredere in prietenii mei!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu cred ca te place, odata ce nu are habar cine esti!
Uitatul ala era de plictiseala, odata ce nu-si aduce aminte deloc de tine.
In ce priveste pandemia, stati in casa, ca nu amenda este cea mai mare pedeapsa ci contaminarea si posibilitatea sa va omorati parintii sau bunicii.

| Elena0006 explică (pentru Violleta2022):

In legatura cu iesitul era doar o gluma, mersi de sfat

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred că te place sincer. îți răspunde la snap că așa se face acolo dar nu cred că pune prea mult accent pe asta. ești prea disperată după el și se vede. fii mai indiferentă și vezi dacă te caută și el

| Clytia a răspuns:

Vezi, noi fetele când cineva ne stârnește interesul, începem să ne interesăm de viața acelei persoane, să-i acordăm chiar importanță... Ideea e că tu nu poți avea așteptări de la el mai ales când nici nu vă prea cunoașteți, când n-ați avut o conversație ca lumea. E normal ca pe rețelele de socializare să nu fie la de entuziasmat ca tine, având în vedere circumstanțele. Îi înțeleg reticența. Tu i-ai spus că îl placi, dar abia ați schimbat două vorbe, așa că nu te aștepta să simtă la fel. Știi cum e, dacă te plăcea, îți acorda mai multă atenție. Eu zic să lași drama deoparte, să te axezi doar pe tine, iar atunci când o să înceapă liceul, să nu mai stai în toate pauzele și să te uiți după el, ci mai degrabă să încerci să inițiezi o conversație interesantă. Așa, cu timpul o să-ți dai seama dacă e interesat de tine sau nu. Baftă!

| Elena0006 explică (pentru Clytia):

Iti multumesc! Am sa iti urmez sfatul

| awspam a răspuns:

De ce nu vorbești și cu Mami tău despre relații despre cum e o relație ce sfat ți-a da ea. E interesant și ea sa îți spună păreri de om matur. Părerea mea