| Felictiy a întrebat:

Hei! Stiti cumva cum o sa imi gasesc clasa in prima zi de scoala la liceu? Sunt boboaca si nu stiu cum imi arata colegii sau diriginta! Sau daca trebuie sa vin cu mama?

Răspuns Câştigător
| Anee1667 a răspuns:

Bună.Şi eu am avut aceeaşi problemă la început de an. Liceul tău trebuie să aibă şi o pagină de Facebook, ei bine, acolo de obicei înainte de a se începe anul şcolar se postează poze cu fişe ce conţin repartizarea diriginţilor în clase.La mine spre exemplu era afişat pe panoul liceului afară clasele şi elevii care sunt repartizaţi acolo în 9A 9B 9C etc, asa am reuşit să aflu din care clasă faci parte iar apoi dirigintele /diriginta vă va strânge pe toţi în respectiva clasă, dacă consideri că nu te descurci întreabă un alt profesor despre diriginta ta şi el te va ajuta să o găseşti
Succes.Te vei descurca.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Claa a 1 a, a 12 a sau a câta?

| Vikaa a răspuns (pentru sierra1):

E boboaca, clar a 9-a

| sierra1 a răspuns (pentru Vikaa):

Eu fac alergie la intrebarile eliptice, puse așa, din vîrful tastaturii (era să zic limbii) de parcă am fi colegi de bancă și ne-am sti de-o viață.

drăguț era să zică domnia sa, nu?

| Vikaa a răspuns (pentru sierra1):

rolling on the floor

| Florin9Florin9 a răspuns:

Anee1667 te-a cam lămurit, mai puțin ultima întrebare, la care îți răspund eu, nu este obligatoriu să mergi cu mama /tata, dar dacă unul dintre ei sau amândoi o să vrea să aibă bucuria de a te însoți, nu ar trebui refuzați happy