| Alei1111 a întrebat:

Bună.
Eu vreau sa dau la filo dar toata lumea imi spune sa dau la mate info (pentru ca sunt buna la mate).
Totusi, pe mine ma pasioneaza istoria, romana, engleza etc.
Inca nu stiu sigur la ce facultate vreau sa merg si ma gandesc ca poate voi avea nevoie de informatica.
La filo se face informatica cat de cat? Daca nu, pot invata pe cont propriu?

3 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Mai bine dai la mate info.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru sammie):

Normal că pentru un om mediocru, care n-a avut niciodată nicio pasiune, care se simte desfătat doar atunci când bea bere și se uită la fotbal, să nu conteze profilul, doar bani să fie. Pun pariu că dacă se puteau face mai mulți bani din istorie decât din informatică îi ziceai dea fuga la filologie. Nu?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Sfatul meu e să dai la filologie, oricât de bună ai fi la mate. Dacă asta te pasionează, mergi pe asta! Nu contează câți bani faci.
Informatică nu se face deloc la filo, abia se face matematică, dar dacă ești auto-didactă poți învăța singură să codezi! Va fi greu, dar e posibil.