| Feri5 a întrebat:

Vreau să mă transfer de la științe ale naturii la mate-info, dar nu știu care e procedura. Știe cineva dacă se dau diferențe și la ce se dau?
Îmi place medicina, dar mai mult informatica. Vreau la mate-info, pentru că dacă vreau la informatică, să merg pe o facultate de info, dar dacă vreau la medicină, tot voi putea, chiar și pe cont propriu, deoarece științele la mate-info se fac până în clasa a XII-a, pe când informatica la științe ale naturii se face numai până în clasa a X-a.

1 răspuns:
| gabriel2004o a răspuns:

Pai vezi dacă ai media generala mai mare ca ultimul din clasa
Ca în rest nu cred ca și în anul asta test pentru a te transfera
Personal nu îți recomand să te transferi ca am avut o colega care a venit de la bio-chimie la mine la mate-info și era sa rămână corigenta la info ca diferența cu care s-a făcut (aproape deloc)informatica la biochimie e mare fata de mate-info