| diana150 a întrebat:

fetele indragostitee manuta sus! ...Deci...eu stau afara (in fata portii mele..stau la tara) cu prietenul meu..si parintii ma cam cearta ca stau pana tarziu.(22:00). si eu vreau sa stau mai mult cu el(am 15 ani). ce as putea face sa stau mai mult cu el si sa nu ma mai certe parintii?big grin.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Ai putea sa le propui un program.Sa zicem ca 2-3 zile pe saptamana ai vrea sa stai mai mult afara cu prietenul tau.
Acum, ar trebui sa-i crezi si pe parintii tai.Pentru ca la tara sunt oameni putini, se cunosc intre ei(aproape toti), iar zvonurile si barfele circula repede.Si se poate gasi cineva care sa inventeze nu stiu ce barfa despre tine.Iti imaginezi cum s-ar simti parintii tai?!
De aceea cred ca ideea cu programul nu ar fi una tocmai rea.In felul asta beneficiezi si de increderea parintilor si scapi de certuri.

| diana150 explică (pentru foxsilver):

Da..asai ..mersi:*

| foxsilver a răspuns (pentru diana150):

Cu placere si multumesc si eu pentru apreciere.

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

*dă din mâini*
Încearcă să nu te mai întâlneşti cu el noaptea, ci atunci când părinţii tăi nu sunt acasă. Noaptea poţi să vorbeşti cu el prin mesaje, la telefon, web, mess etc.

| diana150 explică (pentru AikkoxD):

Vorbesc cu el toata ziua prin mesaje, mess si toate astea.da parca nu e tot una cand sunt fata in fata cu el.big grin