| georgianageoo a întrebat:

Buna fetelor... De curand am fost la un doctor ginecolog din cauza menstruatiei. Mi-a sugerat sa i-au pastile anticonceptionale Yaz pentru reglarea menstruatiei. Intrebarea mea ar fi daca i-au acele pastile, ma pot ingrasa? p. s : Am 17 ani!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi doctori ginecologi recomanda fetelor cu dereglari menstruale anticonceptionale (ceea ce mi se pare o prostie totala). Nu lua bombe cu hormoni doar pentru reglarea menstruatiei. Si da, e posibil sa te ingrasi, pe langa multe altele.

| Maricyka a răspuns:

Eu iau anticonceptionalele yasmin de aproape 1 luna, pe data de 3 mai mi.a venit ciclu si astăzi suntem pe 16. Eu inainte nu aveam ciclu regulat, ultima data mi.a intarziat 5 luni. Nu am respectat zilele scrise pe tabletă. Si am mai si uitat sa iau..Acum am scurgeri abundente va rog lamuriti-ma si pe mine. ps: inainte menstruatia ma ținea cel mult 7 zile...