| elenalucya a întrebat:

Buna fetelor vreau sa va spun ca am 15 ani si inca sunt virgina, dar vreau sa va intreb daca as putea folosi ob. vreau sa raspundeti cu seriozitate voi de la ce varsta folositi P.S dau funda

Răspuns Câştigător
| farfuriaverdex a răspuns:

Tampoanele interne nu pot afecta himenul, deci este imposibil sa-ti fi pierdut virginitatea din cauza folosirii ob-ului.
Tamnpoanele interne sunt-la inceput- inconfortabile pentru majoritatea femeilor/.
Multi medici considera ca tampoanele externe sunt mai "sanatoase"
Tamponul intern pe de alta parte, absoarbe sangele in interiorul organismului

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti folosi acum, nu sant groase cat un carnat.

| corolav a răspuns:

Și ce, crezi că e o crimă că încă ești virgină la vîrsta asta?

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Sigur ca poti sa folosesti, doar ca o sa te incomodeze la inceput, pana te obisnuiesti cu ele. In functie de cat de abundenta e menstruatia si de corpul tau, Ob-urile se gasesc de mai multe dimensiuni. Poti incerca pentru inceput mai micute.

| Green66 a răspuns:

Îmi place cum ai formulat "am 15 ani și încă sunt virgină", o spui de parcă nu ar fi ceva normal pentru această vârstă oh go on