| DeeAndreea96 a întrebat:

Fostul meu prieten iese acum cu alta.Eu inca il mai iubesc si cred ca si el pe mine.Cum sa-l fac sa inteleaga ca inca il iubesc fara sa par obsedata sau ceva de genu? Dati-mi un sfat puppy dog eyes...

4 răspunsuri:
| BadCliché a răspuns:

Bunahappy Din moment ce am inteles ca e posibil ca el inca sa te iubeasca, probabil ca iese cu alta pentru a te aprinde putin si a-ti face in ciuda.Da-i de inteles ca planul lui a functionat.Incearca sa stai un pic mai mult cu el, sa o interbi de asazisa "iubita" actuala dandu-i de inteles ca iti pasa. Asa nu pari nici obsedata, si te faci si observata. Daca vezi ca iti intra in joc, gaseste momentul potrivit si spune-i ce simti.Fiecare om are sentimente si nu e o jena sa i le dezvalui din moment ce ati fost impreuna. Bafta, iar daca ai nevoie de ceva anunta-ma! >big grin

| 5a a răspuns:

Daca nu ai stiut cum sa-l iei acum iti pare rau si te gandesti la el, asa se intampla daca nu esti isteata, vine alta si ti-l fura.
Acum el umbla cu alta si tu stai si suferi. Lui nici nu-i pasa de tine si tu te gandesti la el, zi-mi si mi-e pentru ce? Pentru nimic?
Da asa e suferi pentru nimic, gasesteti si tu altu ca nu e singurul de pe pamant, poate ca nici nu era de tine.

| popm3 a răspuns:

Un sfat care ar trebui urmat tot timpul:mergi inainte fara sa te uiti inapoi. Iubirea e ciudata, acum simti ca iubesti nebuneste si dupa aia incepi sa urasti persoana respectiva. Daca il iubesti cu adevarat, zi in fata, dar nu cred ca e vorba de asa ceva.Cti ani ai si cat timp ai fost cu el?

| teolikka a răspuns:

Exact aceasta problema o am si eu. cu ajutorul unei prietene l-am facut sa inteleaga. Vorbeam pe mess despre el ceva de genu:
eu: Nu stiu ce sa fac inca il mai iubesc...crying
ea: Spune-i...
Ect chiesti din astea si ea a trimis cunversatie prietenului meu (precizez ea nu i-a spus ca eu stiu ca ea ia trimis conversatia). SUCCES!