| oana1 a întrebat:

cum sa fac sa ma inpac cu fostul prieten imi dati un sfat

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Pai ar trebui sa dai mai multe detalii despre voi ca sa iti dau un sfat. Incearca sa vorbesti cu el, sa reluati acea relatie de prietenie pentru inceput.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, conteaza motivul despartirii. DAca nu ai gresit cu nimic si el a vrut asa, atunci accepta realitatea si asta e, incearca sa il uiti. DAca tu l-ai lasat pe el sau ai fost de vina, atunci cauta-l, spune-i ce simti si intreaba-l daca mai exista o cale de impacare pentru. voi, cum ti-am spus depinde de cauza despartirii... voi stiti ce a fost intre voi, daca se mai poate face ceva sau nu, bafta!

| Rukhsandra a răspuns:

Si eu trec printr-o experienta asemanatoare:adica mi-a dat papuci si acu vrea sa se impace cu mine cu mine ...ma rog si eu vreau sa ma impac cu el big grin
mai daca il iubesti spune-i ca-l inca il mai iubesti si ca ti-e dor de el si sigur ca asta il va pune pe ganduri
daca ai spune si de ce v-ati despartit ar fi ok

| Miha a răspuns:

Ar trebui sa ii arati ca tu inca il iubesti(daca il mai iubesti)si sai aduci aminte d momentele voastre frumoase, sa vb cu el...

| myhay144 a răspuns:

Daca ai gresit u cereti scuze, mai roga o prietena 2 sa ii zica lui ceva in genu:hai ca ii pare rau, ca te iubeste, etc si daca pana la urma nu vrea asta e viata u trebuie sa mergi inainte si alta data sa nu mai repeti ce ai facut, iar daca el a gresit si u te ti dupa el mai bine las-o balta nu prea cred ca merita sa alergi dupa el, vei trece si peste asta big grin