| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten si nustu cum sa ii zic ca il iubesc. Ce sfat im-i dati?

24 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca el este prietenul tau este bine sa ii sp cea ce simti pentru el. Dc iti e teama? E ceva normal atunci cand esti cu un baiat sa ii sp ca il iubesti.happy

cami
| cami a răspuns:

Te iubesc, I love you, Te chero, Je t`aime, in too ha-bi-biii laughing [Voltaj]

leonardk
| leonardk a răspuns:

Simplu- Te iubesc. Ce este simplu este si credibil.

| andreea_8479 a răspuns:

Da harciog mare dreptate aiwinking
demonstreaza. i
vorbeste. i despre sentimentele tale... poate sh el are aceleasi retineri k sh uwinking
indrazneste... c poate sa ti se intample rauwinking

mult succes

| ina a răspuns:

Deschizi gura si spui, pur si simplu, te iubesc. Bine, nerecomandabil daca ai 10-11 anibig grin

| madalina2727 a răspuns:

Daca nu ii poti spune atunci chiar nu il iubesti precum crezi. dar eu cred insa ca te-ai referit mai degraba cum sa ii arati ca il iubesti? prin comportament, gesturi, afectiune, respect si mai ales comunicare deschisa in orice subiect astfel veti trece peste orice. aaa si libertate.nu-l incerca sa il sufoci ca va veti plictisi unul de altul cat de curand.

Răspuns utilizator avertizat
| viv21 a răspuns:

Poi e un simplu amic sau iubitul tau?thinking pai daca e amicul tau fi sincera si spune`i ce simti pentru el.Nu cred ca poti sa pierzi nimichappyIar daca e iubitul tau nu cred ca e asa greuhappy. Doar Te Iubesc e de ajunshappy

| sweetangeloana a răspuns:

Curaj si spune-i TE IUBESC! dar! foarte important, conteaza de cand sunteti impreuna, cum va intelegeti, cum crezi ca va reactiona? o sa fie oare ok sa i spui te iubesc? nu ar fi mai bine sa i arati? ai aici mai multe posibilitati ...vezi si tu care se potrivestewinking ii spui pur si simplu, ii arati dar cred ca cel mai interesant ar fi sa in timp ce ii arati sa i si spui .bafta

| cici_6785 a răspuns:

Mai intai imi se scrie imi nu im-i.
Si raspunsul la intrebarea ta: Eu i-am spus ca il iubesc astfel. Ma invitase acasa la el la cina si a doua zi i-am trimis un sms ceva de genul asta: aseara m-am sintit bine alaturi de tine, mancarea a fost delicioasa(gatise el). Aseara am uitat ceva la tine acasa si nu stiu ce sa fac sa ti-l cer inapoi sau sa te las s-o pastrezi...(era vb de inimioara mea). Si nu mai stiu exact ce l-am aburit dar a tinut acum suntem casatoriti

| marinsky a răspuns:

Sunt de acord cu harcioghappyE usor sa spui ''te iubesc'' dar e mai greu sa-i arati cuiva drag acest lucru.Fi atent cu el, vorbeste-i frumos, zambeste-i fii blanda cu el.SUCCES:*:*:*:*:*

| brunetzica_9227 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa cauti momentul apoi simplu ii sp ca il iubesti si ca ti la el.bafta...:*

| rainlover a răspuns:

Asteapta momentul...si nu te gindi la asta ...nu te stresa..., pentru ca va fi o situatie in care pur si simplu vei sti cind si cum sa ii zici... o relatie nu ar trebui sa fie ca un algoritm - tot pe puncte- ca uite: azi il sarut... miine nu stiu ce... pomine te iubesc etc. dar imprevizibil si frumos... din pieptul tau vor iesi aceste 3 cuvinte happy oricum daca va fi cazul si daca se va merita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E gresit sa-i spui. Cel mai bine e sa-i arati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tie simplu prieten si nu iubit...intereseaza-te ce parere are de tine. daca i-ar placea sa fiti iubiti...sau spune-i direct k il iubesti... daca nu poti sa ii supi fata in fata.trimitei un sms, un email. ceva. nu inteleg daca tie prieten de ce te temi? nu cred ca te va respinge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 te apropii de el daca nu'ti este amic si nu prea vorbiti 2 intrebi daca are prietena 3 ii spui ca ai vrea sa fi cu el adica pe scurt te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ti-e doar prieten bun cu sensul de amic sau ...sunteti impreuna :X... daca sunteti doar amici incearca sa deschizi o convorbire daca are prietena sau nu ...si daca zice ca nu are e ok si el poate te intreaba k daca uh ai prieten si zici ca nu ...si apoi il intrebi daca are el vreo propunere ...si deschizi mai amanuntzit subiectu tongue ...parerea mea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te urasclove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubesc love strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck simplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai srutal usor privestel adanc in ochi si spune-i un sicer te iubesc dar fa cest lucru sti si eu seara undeva intr-un loc mai retras eu asa as face si credem fuctioneaza>,<

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai srutal usor privestel adanc in ochi si spune-i un sicer te iubesc dar fa cest lucru sti si eu seara undeva intr-un loc mai retras eu asa as face si credem fuctioneaza>,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

We

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai.incearca sa te intalnesti cu el. iar prima data cand il vezi spune-i ca ti-a fost dor de el, iar apoi strangel in brate si soptestei la ureche ca il iubesti. e destul de simplu.pentru. mine a functionat

| liljhon a răspuns:

Pai in primul rand de cand esti cu el? trebuie sa ai o perioada mai lunga cu el sa vezi si tu anumite chesti la el si daca ai si te poti baza pe el poti sai spui sigur vezi tu invita-l undeva si spune-i ce ai pe suflet happy