| Miina a întrebat:

Buna{FUNDA}
Eu sunt destul de slaba si am tot incercat sa ma ingras da' n-am reusit in niciun fel..Chiar daca mananc mai mult ca de obicei tot nu merge si m-ar interesa un fel de vitamine care sa stimuleze ingrasarea.Stiti ceva vitamine care m-ar ajuta?
Sau ceva diete? Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| melek a răspuns:

Buna. Ce inaltime si ce greutate ai? Iei cumva si anticonceptionale? Incearca sa mananci 3 mese fixe pe zi, si 2 gustari intre ele, din dieta ta sa nu lipseasca: fructele, legumele, lactatele, pastele, in general fainoasele, si carnea de pasare, vita si pestele. Alimentele preferate si somnul linistit aduc kilograme in plus. Dulciuri, minerale, vitamine (Supradyne, Vitamax), siropuri si pastile pentru stimularea poftei de mancare (Complex B)... si neaparat trebuie introduse treptat in regim mai multe calorii. Nutritionistii spun ca unul dintre trucurile regimurilor de ingrasare este optarea pentru mesele dese si placute. Intr-un astfel de regim, e important ca oamenii sa nu manance mult dintr-o data sau la o singura masa pe zi. Sportul poate fi de folos, deoarece dezvolta musculatura si, din cauza consumului suplimentar de energie, creste pofta de mancare, iar kilogramele se pot depune uniform pe corp. In mod normal trebuie sa se manance exact alimentele interzise de obicei in regimurile de slabire. Cred ca dintre aceste alimente fac parte miezul de nuca cu sare, bananele(dupa masa de dimineata), untul, cartofii, painea, branza, carnea, pastele fainoase. dulciurile. Bafta! happy

11 răspunsuri:
| WedDye a răspuns:

Crede-ma depinde de tine si de organismul tau... mai bine te duci la un doctor care stie ce face si el iti va da pastile... Poate ai o problema cu asimilare si atunci iti va da pastile pentru asimilarea hranei [ si eu am fost la fel si am fost la doctor si mi-a zis ca din cauza glandei sunt asa slaba { in cls a 6 a aveam 38 de kg si 1. 63 o. o} apoi mi-a dat pastile si m-am ingrasat considerabilbig grin dar nu iti inchipui ca acum sunt mult mai grasa ca la inceput tot slaba sunt laughing dar nu ca inainte

| marialungu a răspuns:

Hei, e frumos sa fii slaba, fata de una grasa, asa sunt si parintii tai, eu sunt slaba si ma bucur, pentru ca o sa vedeti ca va va fi de folos, am 1, 75 si am 52 de kg, si? vreau sa urmez cursuri de modelling, fii asa cum esti u, simtete bine in pielea ta, o sa vezi ca va fi bine

| Miina explică (pentru marialungu):

Stiu ca uneori e bine sa fi slab/a, dar la mine e cam exagerat.
Am 1. 59 si am 40 de kgstraight face. Mi se pare ca sunt cam putine.

| MrsDraguttza a răspuns:

Si eu sunt slaba
Si toata lumea imi zice asta
si nu imi place
Am 1 57 si 40 de kilograme
Arat asa de urat
Incers sa ma imbrac in haine care sa ma faca sa par mai graswa
Si m-am dus la doctr dar mi-a zis ca nu am nici glanda si ca nu poate sa faca nimic
Menionez ca am fost mereu inalta si slaba
Si in clasa intai eram cea mai inalta

Acum am 13 ani si sunt in clasa a 7-a
dar sa sper ca poate trece su timpul...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miina, de ce vrei tu sa te ingrasi? O sa treaca timpul si o sa acumulezi kg si dupa nu o sa mai poti sa le dai jos. Menstruatie ai? Daca da, mai asteapta si tu 1-2 ani si o sa te mai ingrasi.

| Miina explică (pentru anonim_4396):

De mult astept sa ma ingras si vad ca nu se intampla nimic:-

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miina):

Unii oameni asa sunt. Asa sunt si eu. I don't want to see Imi vin hainele ca pe gard, toata lumea face remarci neplacute in legatura cu fizicul meu si multe altele. chatterbox Si? Asa sunt si punct. I'm a perfectly imperfect( vorba aia). laughing

| Miina explică (pentru anonim_4396):

Daalaughing
si mie-mi vin hainele la fel.laughing
In ultimul timp am mai pus pe mine. dar foarte putinlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miina):

Pai de pus, am pus si eu 1-2 kg. Dar nu se observa! Si nu se duc kg alea unde trebuie(la picioare si la maini, in special). I don't want to see God! Am vrut sa ma si sinucid pentru chestia asta. Este asa neplacut! Si cand le aud pe unele fete cand se uita in reviste de moda(in care sunt manechinele alea, cu trup scheletic): "Vai! Asa vreau sa ajung si eu!" I don't want to see

| Miina explică (pentru anonim_4396):

Sunt in aceeasi situatie:-

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miina):

I don't want to see Criminal thoughts.