| ALixuc99 a întrebat:

Bunawave. Vreau si eu niste status cu zambete adica sunt foarte fericita si vreau sa-mi exprim asta prin status Va rogg, Ms anticipat:*:*love struck Funditalove struck

1 răspuns:
| zambethツ a răspuns:

Daca nu ai pierdut nimic,fii fericit,daca ai pierdut putin,fii fericit ca nu mai ai pierdut mult,daca ai pierdut mult,fii fericit ca nu ai pierdut totul,daca ai pierdut totul,fii fericit ca nu mai ai ce pierde

Surade cand vrei sa tipi
Canta cand vrei sa plangi
Plangi cand esti fericit
Razi cand esti nervos

Daca viata iti da mai multe lamai…stoarce-le,fa o limonada si…cheama-ma!love struck

Alergam dupa fericire pana departe,fie pe mare,fie pe uscat.dar fericirea e aici,aproape.

Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

Fericirea este o placere pe moment,o amintire de neuitat.

Fericirea este precum pisica,daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi,te va evita cu indarjire,nu va veni niciodata.Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba,o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru,ele sunt.

Nu exista nici fericire,nici nenorocire pe lume,exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place,ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

Fericirea socotesc că e undeva,deasupra omenescului,cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă,măcar de câteva ori în viaţă,să se ridice deasupra lui.

Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti,iar apoi din prietenie.

Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde!

De cate ori ma vei privi cu ura si manie.De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie!

Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt; x

Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Lasă`te,lasă`te,lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.

Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

E semn ca cei ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara; x

Traiesc din fantezii,visez la nebunii.E o poveste pe care o stiï.

Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!

Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau
Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu:nu mai contează, hai lasăoh go on

"Am zis ca maine am sa fiu fericit.Dar fericirea nu are trecut sau viitor.Ea are doar prezent.Retraind trecutul si anticipand viitorul nu faci altceva decat sa arunci umbre negre asupra prezentului"

kisslove struck