| Sosssso a întrebat:

Ieri am facut pentru prima data sex cu prietenul meu pentru ca mi-a spus ca numai am himen. Nu stiu de ce pentru ca nu am mai avut un contact sexual pana ieri. Aproape 5 ani am facut balet si dans modern poate e de acolo dar prima data nu mi-a curs deloc sange doar in momentul cand am schimbat pozitia si m-am lasat eu mai mult. Nu am folosit prezervativul pentru ca a avut grija sa nu se intample ceva nedorit. In concluzie am fost virgina sau nu?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu contează că te-ai accidentat în trecut sau că au survenit alte incidente. Doar odată cu primul contact sexual nu te mai poţi considera virgină.
Cât despre faza cu himenul, eu tind să nu iau în serios ce a spus el. Gândeşte-te că poate nu este atât de cunoscător de anatomia femeii precum pare. Sau poate nici nu ştia unde să se uite. Chiar şi aşa, dacă spui că ţi-a curs sânge după ce aţi schimbat poziţia, înseamnă că sigur aveai un himen care s-a rupt. Altfel nu s-ar fi petrecut niciun fel de sângerare.
În concluzie, erai virgină şi fizic şi psihic. Stai fără griji!

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Daca tu esti sigura ca nu te-ai deflorat singura accidental, Sigur ai fost virgina!