| MyihaDoolcica a întrebat:

Buna ieri am primit un mesaj de la o prietena : Buna sunt TERESA FIGAGLO azi implinesc 27 de ani de cand am murit. daca nu trimiti acest sms la alt 20 de persoane o sa dorm cu tine mereu si daca nu crezi du-te pe google si scrie TERESA FIDGALO, o fata nu a bagat in seama acest mesaj si dupa 20 de zile i-a murit mama.ITI CONVINE SA TRIMITI ACEST MESAJ (nu stiu cat de adevarat este dar nu risc ) Probabil ca ati mai auzit. Deci mie imi este frica pentru ca am vazut si pe net oare sa cred? Scuze de categorie

10 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si eu am primit, si nu numai unul, doar ca la mine scria ca doarme cu mine in patlaughing daca nu il trimit.De ce iei astea in serios? Nu te mai uita la porcariile astea, eu una nu inteleg de ce trimit astia mesaje din astea!? Daca nu trimiti mesajul asta se va intampla ceva.Ce castiga?
Nu te mai uita, cand primesti mesaje din astea ignora-le.

| Amidepsi a răspuns:

L-am primis si eu, am zis ca nu il trimit mai departe pentru ca nu era scris corect din punct de vedere gramatical.Fii atenta la modul de exprimare, nu cred ca e al unei tipe care a murit acum 27 de ani.
Net-ul e incarcat de minciuni, nu trebuie sa iti faci griji dar poti sa te amuzi de fiecare data cand primesti un mesaj ca asta.winking

| Sentinel a răspuns:

Uita-te ce ai scris " Oare sa cred?" Si acum adu-ti aminte de Legea Rezonantei - ce gandesti se intoarce la tine - sau de ceea ce a spus Hristos " de veti avea credinta cat un bob de mustar, se va da voua de catre Tatal meu care e in Ceruri". Tu decizi ce evenimente sa se manifeste in viata ta, nu altii, nu sms-uri idioate scoase de oameni plictisiti de viata.

| umbrax a răspuns:

Doar niste mincinosi care incearca sa pacaleasca lumea naiva

| hanzelik a răspuns:

Stai linistita si eu am primit din astea anul trecut si o zis ca o sa ma despart de prietenu meu daca nu trimit la 20 de oameni, prostii, si app inca sunt cu prietenu meu, asa ca ignora-le

| Moscoparla a răspuns:

Aceste lucruri sunt foarte mincinoase, si oricine poate scrie ca i-a murit mama fiindca nu a trimis acel mesaj