| anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a trimis acest text pe facebook pe fata o cheama deea si punkt :buna sunt TERESA FIGAGLO azi implinesc 27 de ani de cand am murit. Daca nu trimiti acest sms la alte 20 de persoane o sa dorm cu tine mereu si daca nu crezi du-te pe google si scrie TERESA FIDALGO, o fata nu a bagat in seama acest mesaj si dupa 20 de zile i-a murit mama.ITI CONVINE SA TRIMITI ACEST MESAJ
nu risc, e mama! deci ce sa fac? dati-mi un raspuns cat mai repede va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| TheLonelyOne a răspuns:

BRAVO! acum ca l-am citit si noi ne-ai linistit total!
Ma rog, nu crede in prostiile astea am si eu vreo 7 din astea in telefon de 2 ani si nu s-a intamplat absolut nimic sunt unii care isi bat joc de altii...
si daca chiar crezi ca se va intampla ceva cu mama ta (Doamne Fereste) cheama un preot sa sfinteasca casa si nu are sa pateasca nimic...
nu patesti nimic nici tu si nici mama ta
relax.
cheama un preot daca chiar te supara gandul

25 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Sincer cati ani ai? chiar crezi in prostiile astea?

| anonim_4396 explică (pentru akka4):

Daca vrei sa stii 11

| akka4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandeam eu

| Shatteredx a răspuns:

Eu zic sa-l trimiti, totusi e vorba despre o chestiune foarte serioasa, am auzit si eu de FIDALGO TERESA, sau Figalgo si din cate am inteles a murit impreuna cu mama ei si acum s-a transformat in ingerul mortii si scuipa sange prin nas si apa bantuita din urechi. Ai grija ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi de raspunsuri si nu cred prostile aceste dar am vrut sa fiu sigura daca este adevarat sau nu. mersi mult dragi prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred eu asa ceva numai ca mam speriat cand l-am citit... dupa acea am vazut greseli de ortografie.

| ℓαυяα a răspuns:

E o mare prostie big grin doar nu crezi in asa ceva straight face

| KMaddieK a răspuns:

Da mai departe sms-ul

| LanaDelRayFan a răspuns:

Poi...sunt curioasa...cum sa doarma cu atatia oameni deodata?

| DemonSoul a răspuns:

Niste tampenii de speriat copii

| DarkAngel98 a răspuns:

Aceste mesaje care iti spun ca daca nu trimiti mesajul o sa ai ghinion si toate astea ascund un virus, si daca il trimiti mai departe se poate sa nimeresti un virus puternic in pc. Asta au spus cei de la I like IT, au facut o incercare si chiar asa a fost.

Sunt prostii pentru copii sunt si oameni care vor sa te sperie deci laughing

| TheLonelyOne a răspuns:

Oare daca l-am citit si noi patim ceva?
sunt sceptic in cazurile paranormale

| Eygey a răspuns:

Si tu ai primit acest mesaj? si eu am primit mesaje asemana toare si pe mess si pe facebook, dar eu le-am trimis mai departe.

| Reioooo a răspuns:

Calmeaza-te! spune o rugaciune daca te ajuta. nu-ti face nici o grija. cu siguranta nimeni nu va pati nimic din cauza acestui mesaj. e o gluma. dar daca chiar nu mai poti de frica trimite-l.

| sonya30 a răspuns:

Si eu am primit acest mesaj, si am primit unul ca daca nu il trimit azi, la noapte moare mama(Doamne fereste), si nu a murit! E doar o farsa!

| bertyyo a răspuns:

Eu am mesajul ala pe facebook de 20 de zile

| GreenDayFanKarla a răspuns:

AHA toata lumea am rezolvat misterul cu Teresa Fidalgo! Am si dovezi!
Deci toata lumea este speriata de aceasta Terse deoarece fiecare isi iubeste mama si cred ca si video-ul asta v-a cam speriat http://www.youtube.com/watch?v=e3CHJK_SP1o
Dar fantoma asta nu este reala...multa lume spunea ca este o actrita care a murit in timpul unei filmari pentru ca nu stiu cine a omorat-o si a provocat accidentul din video.
Ei bine, eu nu m-am lasat pacalita si am cautat in continuare si am incercat sa ma bazez si pe faptul ca multi au spus ca a fost o actrita si am gasit.
Video-ul este un film scurt regizat de David Rebordão si fimul se numeste "A Curva"(si eu am ras prima data, dar nu e ce pare a fi).
Puteti gasi mai multe informatii despre film si daca nu ma-ti crezut puteti gasi si marturia regizorului aici:http://wiki.answers.com/Q/Who_is_Teresa_Fidalgo
Acum stati linistiti mama voastra este in siguranta si nu va mai irositi timpul trimitand mesajul ala degeaba.
Poate va intrebati de unde a pornit toata povestea cu mesajul, nu?
Ei bine sunt multi oameni care vor sa testeze prostia omeneasca, sa vada cat de cretini putem fi.
P.S. eu l-am rezolvat in 10min
da-l mai departe
in afara de faza ca tu l-ai rezolvat
scrie Karla Azzeh l-a rezolvat in 10 min...

| H0Rr0rB0Y a răspuns:

Ii teapa nu o crede

| Dark_Denis_1993 a răspuns:

Chestia asta este o farsa crede-ma Nimic nu se intampla fara voia, lui Dumnezeu.
Stai linistit si iti spun un secret daca nu crezi nu o sa se intample nimic.bafta!

| GabbyElla a răspuns:

Nu e adv e o prostie nu crede in toate Porcariile...Zic asa ca sa speriee copii ca sa le trimita mai departe...winking

| Mar1aa a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in aceste prostii cum o sa doarme si cu tine si cu una si cu alta nu trimite ca si eu am primit si nu este adevarat am pe mess vreo 3 mesaje de o luna si mama nu a murit [DOAMNE FERESTE]

| biencutzaaaa a răspuns:

Astea sunt prostii. Nu crede nimic. S-au daca chiar crezi in asa ceva atunci trimite-l. Nu stii ce se poate intampla laughing

| Moldovan_Caryna_1977 a răspuns:

Nu crede in asa prostii caci si mie mi-a trimis o fata acum astea-s numai prostii

| Razvan_Rosu_1998 a răspuns:

Raporteaza cine tia trimis ori fa ce zice in mesaj