| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a întrebat:

Ieri m-am despartit de prietenul meu cu care eram de aproape 5 luni.straight face Pretenul sau, fostul meu prieten mi-a zis ca a aflat de la respectiv ca ma place dar nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca nu prea ma vedesad. Acum cateva zile mi-a zis ca ma iubeste mult si acum nu mai suntem impreuna.straight face Mie imi mai place putin de el, dar nu stiu cum sa fac pentru a-l recupera. Ce pot face?happy

4 răspunsuri:
| papatukjatlekjulk a răspuns:

In situatii de genul asta incearca sa fii indeferenta si nepasatoare. Daca el tine intr-adevar la tine si crede ca a gresit cu ce ti-a facut, el va veni la tine. Daca nu face nici o miscare, inseamna ca nu merita si ca nu te-a iubit asa cum spunea. Oricum, o schimbare e buna venita daca relatia nu prea mergea, si pentru el, si pentru tine. Doar ai rabdare si daca e sa fie, lucrurile se vor rezolva de la sine.

| Ruxyana a răspuns:

Ceau:*:*
Pai s-ar putea sa fie indecis, poate doar te place...nu te iubeste asa cum se lauda el...
fii un pic indiferenta cu el... incearca sa nu'i mai dai nici un semn de viata, chiar daca pare o prostie
daca el nu te va mai vedea si te va cauta atunci chiar de iubeste
ai griji de tine si sa ne mai spui ce sa mai intwinking

| TutiQ a răspuns:

Daca te-ar iubi nu v-ati fi despartit. Sincer, nu inteleg tot ce ai scris mai sus. Tu il placi putin sau il iubesti|? Daca il placi putin, de ce sa te chinui? Iar daca il iubesti, nu poti decat sa ii ceri o a doua sansa, pentru ca daca el te va iubi, va fi de acord sa incercati inca o data.
happy

| sunset22 a răspuns:

Daca te iubea inca erati impreuna. dar mai si greseste omul, incercati sa discutati despre asta.