| Laurrraa a întrebat:

Ieri tocmai m-am certat cu cea mai buna prietena. straight face Mi-a zis ca nu pot sa tin un secret si da recunosc ca nu m-am putut abtine. straight face Dar ar trebui sa maa ierte daca suntem cele mai bune prietene? Azi nu i-am trimis nici un mesaj cu scuze sau etc. straight face Dar imi puteti da un sfat va rog? Cum as putea sa repar asta? straight face

3 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Păi nu prea poate nimeni să-ţi dea o rezolvare, dar am să încerc eu să-ţi dau câteva sfaturi. În primul rând, ar trebui să fii mai atentă cu secretele, pentru că pot fi foarte importante, iar prietena ta cu siguraţă ţi l-a spus pentru că are (sau a avut) încredere în tine, fiind sigură că nu vei spune nimănui nimic, deci mi se pare normal să se supere pe tine. Data viitoare poate vei fi mai atentă şi vei avea grijă să nu te mai ia gura pe dinainte. În al doilea rând, ai putea să îi spui că îţi pare enorm de rău că ai dezamăgit-o şi că nu ai făcut-o cu rea intenţie, că a fost doar o greşeală şi nu se va mai repeta. Sau pur şi simplu spune-i ce simţi tu, ce crezi că ar face-o să te ierte. Dacă într-adevăr sunteţi cele mai bune prietene, te va ierta oricum până la urmă, nu poate rămâne supărată pe tine pentru totdeauna, ar fi aiurea. Mă rog, acum depinde şi despre ce era respectivul secret. Dacă era ceva grav care i-ar putea creea probleme, atunci nu prea cred că te va ierta prea curând, însă dacă era doar un nimic de-ăsta de adolescente, îţi pun eu că îi va trece repede. Timpul o să le rezolve pe toate.

| love999 a răspuns:

II spui usor si calm ca iti pare rau si mai bine sa nu-ti spuna secretele...winking

| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Pai ce fel de prietena esti tu ma? Daca sunteti cele mai bune prietene nu inseamna ca te iarta pentru orice rahat ii faci tu. Sa ai o "cea mai buna prietena " inseamna sa ai maxima incredere in ea, sa ii spui orice secret fara sa iti fie teama ca va zice si altor persoane etc. Tu se pare ca nu prea i-ai fost prietena. Eu una nu te-as ierta.