| AlexiaZ0909 a întrebat:

Imediat se apropie ziua mea de nastere, implinesc 12 ani, dar nu stiu unde sa o tin, in total suntem 6 copii cu varste de 12 ani si am nevoie va rog de niste locatii, multumesc!

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Eu sunt de părere că cel mai bun loc în care poți să îți organizezi ziua de naștere este acasă. Mi se pare cel mai lejer și cel mai avantajos în același timp - fără stres, relaxare maximă, totul e ok.
Insă, dacă cauți ceva diferit (acum depinde și în ce zonă locuiești) poți încerca să îi scoți de la un suc și o pizza la vreun restaurant sau bar - deși, la 12 ani mi se pare cam exagerat acest lucru, dar fiecare are preferințele lui. Dacă nu își surâde ideea asta, atunci mai rămân câteva variante: la mall, la un film (dacă sunt deschise cinematografele, pentru că cu virusul ăsta, Covid, e de jale), sau în diferite locuri mai puțin frecventate de sărbătoriți: paintball, escape room, laser tag, biliard, chestii din astea.
Acum, per total, dacă alegi să ții petrecerea în orice loc în afară de casă, atmosfera o să fie plăcută, dar timpul petrecut acolo cam scurt. Acasă știi că puteți să vă distrați de dimineața până seara fără nicio problemă.
Eu zic că dacă nu îți place acasă, poți să faci niște cercetări în celelate locuri pe care le-am menționat. Găsești niște variante și îți întrebi prietenii unde le-ar plăcea să meargă din locurile pe care le-ai menționat (dar ai grijă să nu te coste o avere).
Și, dacă nimic din ce am înșirat nu îți place, încearcă să cauți chiar tu activități asemănătoare în zona în care stai. Ai putea să folosești Google Maps să vezi restaurante din zonă, mall-uri, etc.
Sper să te descurci și îți urez la mulți ani. Numai bine!

| AlexiaZ0909 explică (pentru IgnatVictor):

Multumesc muult!

| IgnatVictor a răspuns (pentru AlexiaZ0909):

Cu mare drag!