| Andreeamaria779 a întrebat:

Imi curge un lichid alb dinainte să implinesc 11 ani(pe data de 2 octombrie) acum am 12 si 6 luni.Nu sunt foarte dezvoltata dar sânii incep sa imi creasca si sa ma mănânce.Par pubian am de mult. Obosesc foarte repede.Sunt nervoasa.Ma doare spatele si burta.Nici menstruatie nu am.Si pe chilot ma simt uda dar nu sunt. Oare ce am? Imi va veni menstruatia? Cam în cat timp? Dau funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti la pubertate. Sistemul tau de reproducere se maturizeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Clarity a răspuns:

Esti in pubertate dar nu avem cum sa știm exact când îți va veni menstruația, depinde de corpul tău.
O sa fii foarte hormonală pentru o perioada, încearcă sa fii prezenta ca sa nu fii atât de nervoasa. O sa fie o tranziție puțin ciudata dar o sa fii bine.

| Crisssa25 a răspuns:

Esti la pubertate, este normal... nu trebuie sa-ti fie frica de ceva, doar ai rabdare o sa treaca