| solly a întrebat:

Imi place de un baiat de 19 ani [ eu am doar 14-15]. Imi place foarte mult de el dar este cam afemeiat sa zic asa, si daca i spun poate va rade de mine. El este din Aiud [ am bunica acolo si suntem vecini], eu din Alba. As vrea sa vb cu el dar imi este foarte rusine pentru ca poate dupa ce i spun el va zice la alti baieti de pe acolo si apoi vor rade de mine. M-am gandit sa-i spun pe mess dar si asa imi este foarte rusine. Ma puteti ajuta ce sa fac? Multumesc! :d

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine afli daca te place si el, ii zambesti, il saluti, ii observi comportamentul. Abia apoi poti actiona in voie. Dragostea nu are varsta big grin.

| HBK a răspuns:

De cand a devenit o rusine, o temere sa-ti exprimi asa cum vrei tu propriile tale sentimente catre o persoana ce o consideri atragatoare.In al doilea rand, parerea celorlalti nu trebuie sa te intereseze in nici o masura, faci ceea ce simti. Dar cu putina rabdare, nu cred ca vei avea de pierdut, dimpotriva.

Răspuns utilizator avertizat